Kobiety dołączają do wyzwania #FilterDrop na Instagramie, aby walczyć z wyretuszowanymi reklamami kosmetycznymi!

W niekończącym się przepływie olśniewających reklam dotyczących urody, poruszających się po mediach społecznościowych, trudno jest zobaczyć, co jest prawdziwe, a co nie. Brak porów, śnieżnobiały uśmiech i gęste włosy sprawiają, że zastanawiamy się, czy coś jest nie tak ze „mną”. W końcu lustro w domu pokazuje zupełnie inną historię.

Nie jest tajemnicą, że wiele z tych reklam kosmetyków jest mocno wyretuszowanych, chociaż łatwo o tym zapomnieć. Jednak osoby mające dość filtrów kosmetycznych używanych do sprzedaży produktów zajmują teraz stanowisko i walczą o ściślejsze wytyczne dotyczące reklamowania produktów kosmetycznych w Internecie!

Wizażystka Sasha Louise Pallari rozpoczęła popularną kampanię #FilterDrop zachęcającą inne kobiety do publikowania swoich naturalnych twarzy, ale wykroczyła ona poza początkową misję. Po złożeniu skargi do Urzędu ds. Standardów Reklamowych (ASA) w Wielkiej Brytanii, w końcu otrzymała od nich odpowiedź.

Co niewiarygodne, ASA odrzuciło reklamy, które „wprowadzały w błąd wyolbrzymiały efekt, jaki produkt był w stanie osiągnąć”. I to świeży powiew w fałszywej i nierealnej stronie treści na Instagramie!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu