Kochająca mama opublikowała list do swojej małej córeczki. Internauci ją pokochali!

Pewna mama stała się ostatnio inspiracją dla rodziców z całego świata, publikując na Facebooku list do swojej 5-letniej córeczki. Poruszający zbiór prostych życiowych lekcji zachwycił internautów swoją mądrością i matczynym ciepłem. Toni Hammer zdecydowała się na podobny krok z okazji wielkiego dnia swojego dziecka – jej córka rozpoczyna w tym roku naukę w szkole. Troskliwej mamie zależało na tym, by uchronić dziecko od nieprzyjemnych doświadczeń, jakie pamięta z okresu początków własnej edukacji. Oto co postanowiła przekazać swojej małej córeczce:

„Do mojej córki.
Nie przepraszaj, kiedy ktoś na Ciebie wpadnie.
Nie przepraszaj za to, że jesteś dla kogoś problemem. To nieprawda. Jesteś osobą, która ma własne myśli i uczucia oraz zasługuje na szacunek.
Nie wymyślaj powodów, dla których nie chcesz umówić się z chłopakiem, który Ci się nie podoba. Nie jesteś nikomu winna wyjaśnień. Zwykłe ‘nie, dziękuję’ będzie wystarczające.
Nie myśl za dużo o tym, co jesz, kiedy patrzą na Ciebie ludzie. Jeżeli jesteś głodna, po prostu jedz, i to na cokolwiek masz ochotę. Jeżeli chcesz pizzę, nie zamawiaj sałatki, ponieważ robią to wszyscy dookoła.
Nie zapuszczaj włosów tylko po to, by kogoś uszczęśliwić.
Nie noś sukienki, jeżeli nie masz na to ochoty.
Nie zostawaj w domu dlatego, że nie masz z kim wyjść. Wyjdź sama ze sobą, doświadczaj siebie i dla siebie.
Nie powstrzymuj łez. Płacz oznacza, że czujesz coś, co musi się z Ciebie wydostać. To nie słabość, ale ludzkie uczucia.
Nie uśmiechaj się tylko dlatego, że ktoś powiedział Ci, że powinnaś.
Nie bój się śmiać się z własnych żartów.
Nie mów ‘tak’, ponieważ to jest grzeczne. Mów ‘nie’, ponieważ sama decydujesz o swoim życiu.
Nie ukrywaj swoich opinii. Mów o nich głośno. Powinnaś zostać usłyszana.
Nie przepraszaj za to, kim jesteś. Bądź odważna i piękna. Bądź sobą bez poczucia winy.”

„Myślę, że większość z nas, dorosłych kobiet, także powinna wziąć sobie te rady do serca.”

„Tak, rób to wszystko, ale nie bądź przy tym niegrzeczna. Odrzucaj niechcianą randkę bez nazywania chłopaka żałosnym przegrywem i zachowywania się poniżej swojej godności. Nie przepraszaj za to, że ktoś na Ciebie wpadł, ale nie krzycz głośno, że powinno być mu przykro. Przy każdej okazji okazuj empatię i dobre maniery. Jesteś damą!”

„Z jakiego powodu list skierowany jest tylko do córki, a nie do dzieci? Z wyjątkiem kilku zdań, ta sama rada mogłaby także dotyczyć synów.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu