Książęta William i Harry zjednoczyli się w wzruszającej chwili, aby odsłonić posąg ku czci księżnej Dianie!

1 lipca 2021 roku księżna Diana skończyłaby 60 lat. Z tej okazji książęta Harry i William zorganizowali ceremonię odsłonięcia pomnika ku czci ich zmarłej matki.

Przestudiowaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia i jesteśmy podekscytowani, że możemy pokazać wam wszystko, co znaleźliśmy!

1 lipca tego roku książęta zjednoczyli się, by ściągnąć zielony materiał z rzeźby ich zmarłej matki. Posąg przedstawia księżną Dianę obejmującą ramionami chłopca i dziewczynki oraz trzecie dziecko w tle.

Wszystko zaczęło się jednak w styczniu 2017 roku, kiedy książęta William i Harry zamówili w Pałacu Kensington pomnik swojej zmarłej matki z okazji dwudziestej rocznicy jej śmierci. Ich oświadczenie zawierało następujące słowa: „Nasza matka dotknęła tak wielu istnień. Mamy nadzieję, że posąg pomoże wszystkim, którzy odwiedzają Pałac Kensington, zastanowić się nad jej życiem i dziedzictwem”.

Posąg został stworzony przez Iana Rank-Broadleya, Pipa Morrisona i ich zespoły i został zainstalowany w Sunken Garden w londyńskim Pałacu Kensington.

„Posąg ma odzwierciedlać ciepło, elegancję i energię Diany, księżnej Walii, a także jej pracy i wpływu, jaki wywarła na tak wielu ludzi.” – mówi dyrektor Pałacu Kensington.

„Postać Diany, księżnej Walii, otoczona jest trójką dzieci, które reprezentują uniwersalność i pokoleniowy wpływ pracy księżnej. Portret i styl sukienki, którą nosi, opierają się na ostatnim okresie jej życia, kiedy nabrała pewności siebie w roli ambasadora spraw humanitarnych i ma na celu przekazanie jej charakteru i współczucia.”

Podzielili się również bardzo wzruszającą wiadomością na Instagramie:

„Dzisiaj, w dniu 60. urodzin naszej mamy, pamiętamy jej miłość, siłę i charakter – cechy, które sprawiły, że stała się siłą dobra na całym świecie, zmieniając niezliczone życie na lepsze.

Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami i mamy nadzieję, że ten posąg będzie na zawsze postrzegany jako symbol jej życia i dziedzictwa.

Dziękujemy Ianowi Rank-Broadleyowi, Pipowi Morrisonowi i ich zespołom za ich wybitną pracę, przyjaciołom i darczyńcom, którzy pomogli w jej realizacji, a także wszystkim tym na całym świecie, którzy podtrzymują pamięć o naszej matce.

— Książę William i Książę Harry”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu