Ktoś zawalił swoją pracę podczas renowacji posągu z 1923 roku!

Kiedy zaczyna się wydawać, że nic już nie może nas zaskoczyć, ktoś zawsze dokonuje tego, wykonując kolejną z tych okropnych renowacji dzieł sztuki. W tym momencie nie wierzymy, że w rzeczywistości nie robią tego celowo.

Niedawno na XX-wiecznym budynku w mieście Palencia w Hiszpanii pojawiła się nowa, nieudana renowacja dzieł sztuki. Odrestaurowany posąg przedstawiał kiedyś uśmiechniętą kobietę, a teraz według niektórych wygląda bardziej jak osoba z „głową ziemniaka”.

Nieudana renowacja zaczęła zyskiwać wiele uwagi po tym, jak lokalny malarz Antonio Guzmán Capel udostępnił kilka zdjęć na Facebooku. W swoim poście artysta wskazał, jak ta nowa renowacja sprawia, że ​​rzeźba wygląda jak postać z kreskówki.

„Jestem pewien, że ktokolwiek to zrobił, dostał za to zapłatę.” – napisał artysta w swoim poście na Facebooku. „Ale większa zbrodnia została popełniona przez osobę, która ją zleciła, a następnie próbowała postępować tak, jakby nic się nie stało.”

Nieudana renowacja zaczęła zyskiwać duże zainteresowanie po tym, jak lokalny artysta opublikował kilka zdjęć na Facebooku

Niektórzy mówią, że teraz posąg wygląda jak osoba z „głową ziemniaka”

Nieudane uzupełnienia nie są niczym nowym – w internecie było ich już mnóstwo. Być może przypomnisz sobie jedno z najbardziej znanych dzieł, które jest często określane jako „Małpi Chrystus”. Odrestaurowanie przeprowadzono w 2012 roku w Borja w Hiszpanii, ale z jakiegoś powodu wciąż ludzie się tym załamują.

Inne przykłady tragicznych renowacji dzieł sztuki:

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu