Ktoś znalazł dwa orły, które wypadły z gniazda, a ludzie połączyli siły, by je ratować!

Pomimo że orły są drapieżnymi zwierzętami, są bardzo podziwianymi ptakami na całym świecie. Ich majestatyczny wygląd i niesamowite umiejętności drapieżne zyskały reputację wielkich zwierząt. Więc kto mógłby się zignorować to, jak zobaczyłby dwoje maluchów w niebezpieczeństwie? Zdecydowanie nie mieszkańcy Sequim, w Waszyngtonie.

Po tym, jak mężczyzna imieniem Andy Pitts odkrył dwa młode orły przed swoim podwórkiem, wiedział, że musi im pomóc. Zadzwonił do Jaye Moore, która wcześniej pracowała dla NW Raptor & Wildlife Center. Moore skontaktowała się z Ośrodkiem Ratownictwa Zwierząt Center Valley, aby dołączyć do misji ratunkowej. Po nakarmieniu orłów i zbadaniu ich stanu zdrowia, zauważyli niespokojnego rodzica nerwowo krążącego na niebie.

Właściciel akcji Pacific Northwest Tree Service Casey Balch dołączył do akcji ratunkowej. Szybko wspiął się na drzewo i małe orły zostały umieszczone z powrotem w ich gnieździe. Orli rodzice cieszyli się, że ich dzieci są bezpieczne i zdrowe.

Cała misja ratunkowa została uchwycona na aparacie przez wykwalifikowanego fotografa przyrody Keitha Rossa. Jego fotografie słodkich zwierząt szybko stały się popularne, zdobywając ponad 5 tys. udostępnień i polubień.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu