Lekarze zawstydzili tę dziewczynę z powodu wagi, a potem nieznajomy wyjawił jej prawdę!

36-letnia Theresa Fredenburg-Hinds przez całe życie cierpiała na spuchnięte i bolesne nogi, a lekarze zawsze powtarzali jej, że jest to spowodowane jej wagą. Przypadkowe spotkanie ze sprzedawczynią, która rozpoznała u niej objawy, ujawniło Teresie prawdziwy stan, na który cierpiała.

Lekarze zawsze powtarzali Teresie, że jej spuchnięte nogi są „po prostu grube”.

Od najmłodszych lat Theresa wiedziała, że cierpi na chorobę, która powoduje puchnięcie nóg. Pomimo wizyt u wielu lekarzy, nie udało jej się uzyskać prawdziwej diagnozy swojego stanu. „Obrzęk lipidowy jest często błędnie diagnozowany lub pomijany przez środowisko medyczne z powodu dyskryminacji osób z nadwagą.” – napisała Theresa.

Choroba, na którą cierpi, czyli obrzęk lipidowy, powoduje nieprawidłowe gromadzenie się tłuszczu w nogach i ramionach i występuje głównie u kobiet. Chociaż Theresa cierpiała na to od 8 roku życia, ból stał się jeszcze większy, gdy weszła w okres dojrzewania i urosła. Lekarze powiedzieli jej, że cierpi po prostu na otyłość i poinstruowali ją, aby zamiast tego kupowała pończochy uciskowe.

Nieznajoma pomogła jej odkryć jej prawdziwy stan.

Theresa nie otrzymała żadnego potwierdzenia swoich obaw, dopóki nie poszła kupić pończoch uciskowych, a sprzedawczyni wskazała jej objawy. „Poszłam do specjalistycznego sklepu, a pracująca tam kobieta spojrzała na moje nogi i powiedziała, że mam schorzenie zwane obrzękiem lipidowym lub obrzękiem limfatycznym, po czym dała mi broszurę, którą mam przekazać mojemu lekarzowi.” – powiedziała Theresa.

„Słyszałam o lipodemii i przeprowadziłam własne badania w Internecie, ale aby potwierdzić informację od tej miłej kobiety w sklepie, zaczęłam płakać z radości”. Po spotkaniu Theresa wróciła do lekarza, ale po raz kolejny powiedziano jej, że jest „po prostu otyła”. Tym razem jednak nie poddała się i zamiast tego udała się do specjalisty, który postawił jej oficjalną diagnozę – obrzęk lipidowy, będący połączeniem obrzęku lipidowego i obrzęku limfatycznego.

Teraz szerzy świadomość na temat obrzęku lipidowego, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Theresa podnosi obecnie w Internecie świadomość na temat obrzęku lipidowego i pozytywnego nastawienia do ciała. „Społeczeństwo zaczęło kochać bardziej krągłe ciała, co przynajmniej dla mnie sprawia, że życie z obrzękiem lipidowym jest trochę łatwiejsze.” – powiedziała. Theresa twierdzi, że choć musi radzić sobie z codziennymi problemami, takimi jak gapienie się w miejscach publicznych i sprawność fizyczna, ludzie są teraz bardziej wyrozumiali. Theresa pracuje obecnie nad podzieleniem się swoim doświadczeniem z innymi osobami, które mogą cierpieć na podobną chorobę.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu