Ludzie nie mogą przestać komentować projektu nowego dworca kolejowego w Chinach!

Niedawno sugerowany projekt stacji kolejowej w chińskim mieście Nanjing przyciągnął uwagę ogromnej liczby internautów – z wielu dziwacznych powodów. Władze twierdzą, że projekt stacji North Nanjing inspirowany jest kwiatami śliwy, z których słynie miasto. Jednak wiele osób już wskazuje na jego podobieństwo do czegoś zupełnie innego, a komentarze pojawiają się w nieskończoność, a użytkownicy wyrażają swoje własne wizualne postrzeganie konstrukcji architektonicznej.

Zdjęcie wygenerowało miliony wyświetleń i komentarzy na różnych platformach mediów społecznościowych.

Proponowany projekt dworca kolejowego w chińskim mieście Nanjing stał się internetową sensacją z bardzo kuriozalnego powodu. Choć inspirowany był kwiatami śliwy, ludzie dostrzegali w nim podobieństwo do zupełnie innego przedmiotu – podpaski higienicznej.

„To gigantyczna podpaska. Aż wstyd powiedzieć, że wygląda jak kwiat śliwy.” – można przeczytać w jednym z komentarzy na portalu społecznościowym Weibo. Temat wywołał już miliony reakcji na różnych platformach mediów społecznościowych.

„Dlaczego wszyscy od razu możemy rozpoznać, że to podpaska, a architekci nie?” – zapytał kolejny z użytkowników Weibo.

Budowa stacji ma się rozpocząć już wkrótce.

Jak podaje państwowa gazeta Nanjing Daily, tak szeroko omawiany projekt został zatwierdzony przez rząd prowincji Jiangsu i China State Railway Group.

Jak podają lokalne media, budowa ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2024 roku.

Według raportu serwisu informacyjnego Nanjing Morning News, stacja kolejowa będzie kosztować około 20 miliardów chińskich juanów i zajmie łączną powierzchnię 37,6 kilometrów kwadratowych.

To nie pierwszy projekt architektoniczny w Chinach, który wzbudził nieoczekiwane zainteresowanie. Siedziba państwowego nadawcy CCTV w stolicy Pekinie jest znana wielu Chińczykom jako budynek „wielkich bokserek” ze względu na swój unikalny kształt.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu