Ludzie ratują „egzotycznego” ptaka, który okazał się być mewą pokryta curry!

Niedawno szpital Wildlife w Wielkiej Brytanii miał wyjątkowo ekstrawaganckiego „pacjenta”. Pewni dobrzy ludzie zauważyli biednego, jasnopomarańczowego ptaka na poboczu drogi, który nie mógł latać. Zmartwił ich pomarańczowy, tropikalny wygląd ptaka, więc zabrali go do szpitala Tiggywinkles Wildlife Hospital, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Okazuje się, że ptak nie był ani tropikalny, ani egzotyczny – po prostu to była ciekawa mewa, która w jakiś sposób pokryła się curry.

„To jedna z najdziwniejszych okoliczności wypadku, jakie widzieliśmy od jakiegoś czasu!” – skomentował lekarz szpitala Tiggywinkles Wildlife na swojej stronie na Facebooku. „Ta jasnopomarańczowa mewa została uratowana przez uprzejmych członków społeczeństwa, którzy zauważyli go u boku A41. Kiedy zadzwonili, żeby powiedzieć, że podnieśli pomarańczowego ptaka, nie mieliśmy pojęcia, czego się spodziewać – i nigdy byśmy tego nie odgadli.”

„W jakiś sposób został pokryty curry lub kurkumą.” Najwyraźniej, jak ujawnili weterynarze, curry było na wszystkich piórach biednego ptaka, co uniemożliwiło mu prawidłowe latanie. „Nie mamy pojęcia, w jaki sposób wpadł w tę sytuację, ale na szczęście poza żywym kolorem i ostrym zapachem był zdrowy.” – dodali.

„Nasz zespół weterynaryjny wykąpał mewę (nazwaną Vinny po curry „Vindaloo”), aby oczyścić jego pióra. W końcu pozwolił nam go wytrzeć.” Vinny naprawdę wygląda świetnie, mimo że był lekko zirytowany po kąpieli.

„Teraz wygląda znacznie lepiej i powinien być w stanie wkrótce wrócić na wolność.” – dodaje lekarz weterynarii. „Jak mówimy, kto następny pojawi się w naszych drzwiach! Ogromne podziękowania dla uroczych odkrywców, którzy zatrzymali się, by go uratować!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu