Maluch chory na plagiocefalię otrzymał hełm kształtujący główkę. Cała rodzina założyła swoje kaski!

Kiedy u 4-miesięcznego Jonasa Gutierreza z San Antonio zdiagnozowano plagiocefalię, jego rodzice niezwłocznie zdecydowali się na terapię kaskową, mającą przywrócić jego zdeformowanej główce zdrowy kształt. Kochająca rodzina postanowiła posunąć się o krok dalej – solidarnie rozpoczynając każdy dzień od nałożenia na głowy kasków rowerowych. Wsparcie najbliższych bez wątpienia dodaje otuchy maluchowi, który będzie uzależniony od sprzętu medycznego przez najbliższe 3-6 miesięcy. Wyeliminowanie wrodzonych wad kształtu czaszki konieczne jest już w pierwszym roku życia – jedynie konsekwentna terapia ma szansę zapewnić chłopcu zdrowy rozwój. Nie tylko rodzina trzyma za niego kciuki – młody pacjent stał się prawdziwą gwiazdą Twittera!

„Dziecko mojego kuzyna nosi kask kształtujący główkę, więc teraz cała rodzina codziennie zakłada kaski. To najbardziej życiowa akcja, jaką kiedykolwiek widziałem!”

„Człowieku, w twojej rodzinie krążą geny dobrych ludzi.”

„To najwspanialsza rzecz, na jaką natknąłem się na Twitterze!”

„Ok, jako ktoś, kto przeżył wiele operacji i kształtowanie głowy, muszę przyznać, że te zdjęcia naprawdę mnie uszczęśliwiły.”

„Dzieci w hełmach są najsłodsze!”

„Dzieci w kaskach to najlepsze dzieci!”

„Moi siostrzeńcy też są słodziakami w kaskach!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu