Mama nie może znaleźć szkoły dla swojego syna ze względu na jego włosy!

Każda szkoła egzekwuje zasady i przepisy, często wymagając od uczniów i rodziców ich przestrzegania, nawet jeśli wydają się one niepotrzebne. I tu poznajemy 11-letniego Farouka Jamesa. Znany w mediach społecznościowych ze swoich jedynych w swoim rodzaju włosów, stara się znaleźć szkołę, która zaakceptuje jego wyjątkowość.

11-letni dziecięcy model o imieniu Farouk James, dobrze znany w świecie mody z ponad 250 000 obserwujących na Instagramie, a także jego matka Bonnie, stoją przed trudnym zadaniem znalezienia mu szkoły, do której mógłby uczęszczać. W wielu szkołach w Wielkiej Brytanii obowiązują szczegółowe zasady dotyczące długości włosów, a ze względu na długie loki Farouka szkoły często zalecają przycięcie mu włosów, zanim będzie mógł wrócić do klasy.

Bonnie uważała, że to niesprawiedliwe, ponieważ włosy jej syna były całkowicie naturalne, nie farbowane ani stylizowane. Argumentowała, że gdyby Farouk był dziewczynką, szkoła nie sprzeciwiłaby się długości jego włosów, uznając to za wyraźny przypadek dyskryminacji.

Farouk zawsze miał gęste włosy, które można było zobaczyć jeszcze przed urodzeniem na badaniach prenatalnych. Pielęgnuje swoje loki i denerwuje się na myśl o obcięciu ich, aby pójść do szkoły.

Bonnie zapisała już wcześniej do szkoły starszego brata Farouka, gdzie długość włosów była stałym tematem dyskusji. Miała nadzieję, że od tego czasu polityka szkoły dotycząca włosów mogła ewoluować, ponieważ uznano, że jej starszy syn, obecnie 23-letni, ma za krótkie włosy.

Odkryła jednak, że wiele szkolnych zasad i przepisów dotyczących wyglądu pozostało niezmienionych. Oznaczało to, że Farouk będzie musiał ściąć włosy, aby pójść do szkoły, co Bonnie zdecydowanie odrzuciła.

W odpowiedzi Bonnie zainicjowała oppularną kampanię na rzecz zmian, zbierając wsparcie od rodziców borykających się z podobnymi problemami, zwłaszcza tych, których dzieci noszą dredy i fryzury afro. Bonnie i jej syn wspólnie chcą rzucić wyzwanie pozornie arbitralnym zasadom obowiązującym w szkole i wprowadzić znaczące zmiany.

„Tworzymy prawdziwy zespół i nazywamy go Mane Generation. Będziemy z tym walczyć, dopóki te zasady nie ulegną zmianie. I to na całym świecie, a nie tylko w Wielkiej Brytanii.” – oświadczyła.

Długie włosy dla mężczyzn to coś więcej niż tylko fryzura, to symbol wyrażania siebie, wzmocnienia osobistej pozycji i kwestionowania norm społecznych. To wybór, który odzwierciedla twoją indywidualność i siłę.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu