Mama przyznaje, że film z Instagrama uratował życie jej dziecka i ujawnia niebezpieczny znak, o którym każdy rodzic MUSI wiedzieć!

Pomimo licznych wad, treści cyfrowe i łączność społeczna we współczesnej epoce mogą potencjalnie wywrzeć znaczący pozytywny wpływ. W niedawnym poście na Instagramie Monique Dirksz, oddana matka i ceniona reporterka telewizyjna, opowiedziała o niepokojącym wydarzeniu z udziałem jej małego synka. W nadziei szerzenia świadomości mama opowiedziała, jak dzięki popularnemu filmikowi życie jej dziecka zostało cudownie uratowane.

Kilka tygodni temu Monique zauważyła, że oddech jej syna Noah wydawał się nieprawidłowy, gdy położyła go na przewijaku. Opisała ten niepokojący widok, zauważając, że wydawało się, jakby obszar między jego żebrami cofał się podczas wdechu. Wyglądało, jakby jego klatka piersiowa, żebra i gardło były wciągane do wewnątrz przy każdym oddechu.

Dzięki wcześniejszemu obejrzeniu filmu na stronie Tiny Hearts na Instagramie od razu była w stanie dostrzec powagę sytuacji. Monique wyjaśniła: „Ponieważ niedawno zobaczyłam post w Tiny Hearts na temat wciągania klatki piersiowej, wiedziałam, że to wymaga natychmiastowego wezwanie pomocy.”

Po przyjęciu dziecka do szpitala ustalono, że trudności w oddychaniu Noah wynikają z rinowirusa. Mama podzieliła się: „Spędziliśmy dwa dni w szpitalu, obserwując każdy jego oddech… czasami jego tlen był mniejszy niż 80%. Wirus i zapalenie oskrzelików ustępują i na szczęście czuje się znacznie lepiej”.

Monique poradziła także innym rodzicom, mówiąc: „Jeśli nie obserwujecie Tiny Hearts, proszę, zróbcie to”.

Obserwatorzy Monique szybko zareagowali w komentarzach, składając najlepsze życzenia zarówno matce, jak i dziecku.

Jeden z obserwujących napisał: „Cieszę się, że jego stan się poprawia! Nasz 11-tygodniowy synek walczył już z RSV i rinowirusem. Dziękujemy za udostępnienie! Edukacja jest niezwykle ważna.”

Tiny Hearts regularnie rozpowszechnia porady, znaki ostrzegawcze i wytyczne dotyczące pierwszej pomocy, specjalnie dostosowane do pielęgnacji niemowląt. Organizacja oferuje kursy edukacyjne, a ich konto na Instagramie może pochwalić się imponującą liczbą ponad 459 000 użytkowników.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu