Mama z Tennessee wita 6-kilogramowe zdrowe dziecko!

Większość dzieci urodzonych między 37 a 40 tygodniem waży zazwyczaj od 2 do 4 kg. Kiedy rodzi się dziecko ważące ponad 5 kg, zwykle uważa się, że jest za duże jak na swój wiek. Jednak te statystyki nie dotyczą każdego dziecka urodzonego na całym świecie i zawsze są wyjątki, takie jak mały Leo, który urodził się z wagą znacznie większą niż przeciętne dziecko.

Leo przyszedł na świat z przytupem 28 czerwca.

Podczas gdy jego termin porodu przypadał na 4 lipca, Leo przyszedł nieco wcześniej i w samą porę, aby uczcić święto narodowe. Ten mały chłopiec ważył 5,95 kg, zaskakując wszystkich w szpitalu. Matka Leo urodziła przez cesarskie cięcie w Williamson Medical Center we Franklin i wszyscy byli zachwyceni.

To drugie dziecko w rodzinie.

Pierwsze dziecko w rodzinie ważyło 4,2 kg, więc para spodziewała się, że drugie będzie nieco cięższe. Nie spodziewali się jednak, że będzie aż tak ciężkie. Według nauki, kiedy rodzi się dziecko, które jest większe niż norma, nazywa się to makrosomią płodu i istnieje kilka powodów, dla których tak się dzieje.

Czynniki genetyczne i ogólny stan zdrowia matki odgrywają najważniejszą rolę w dyktowaniu wielkości dziecka. Ponadto, jeśli dziecko jest chłopcem, najprawdopodobniej będzie większe niż dziewczynki. Nie tylko to, ale możliwość makrosomii wzrasta z każdą ciążą. Ponadto niektóre czynniki medyczne, takie jak cukrzyca i ekstremalny przyrost masy ciała, mogą odgrywać kluczową rolę w wielkości dziecka.

Ten chłopczyk już wygląda na starszego niż jest.

Matka dziecka mówi, że jej noworodek wygląda już tak, jakby miał 3 miesiące i ma na sobie dużo większe ubranka. „Poszedł od razu do pieluch w rozmiarze 2. I wyszliśmy ze szpitala w stroju na dla 6-miesięcego dziecka.”

Pomimo swoich niezwykle dużych rozmiarów mały Leo jest bardzo zdrowy, a jego poziom cukru jest w normie. „On je przez całą dobę. Na pewno trudno za tym nadążyć!”

Ale to nie jest najcięższe dziecko, jakie kiedykolwiek się urodziło.

Było sporo przypadków, w których kobiety rodziły zbyt duże dzieci, a jeden z nich miał miejsce w 1879 roku. Matka, Anna Swan, która miała oszałamiający wzrost 241 cm, urodziła dziecko, które ważyło 10,7 kg, ale zmarło 11 godzin po urodzeniu. Sama Anna urodziła się z wagą od 5-6 kg.

Również w 1955 roku pewna kobieta we Włoszech urodziła zdrowe 11-kilogramowe dziecko, które do dziś jest rekordzistą Guinnessa w kategorii najcięższego dziecka.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu