Matka wysyła swoje dzieci do szkoły w poplamionych ubraniach, co wywołuje mieszane reakcje w Internecie!

Rodzicielstwo wiąże się z wieloma wyzwaniami, a poruszanie się po świecie odzieży dziecięcej jest niewątpliwie jednym z nich. Od różnych wymiarów różnych marek po szybki rozwój – nadążanie za nimi jest nieustanną walką. A do tego mamy nieunikniony bałagan. Pewna mama opowiadała się za prawami swoich dzieci noszących poplamione ubrania, ale w Internecie spotkała się z mieszanymi reakcjami.

Frustracja, która stała się popularnym filmem.

Niedawno jedna z mam na TikToku wyraziła swoją frustrację z powodu ciągłego cyklu poplamionych ubrań dla dzieci. Marla Branyan w obecnie viralowym filmie odważnie stwierdziła: „Nie ma nic złego w wysyłaniu dzieci do szkoły w czystych, poplamionych ubraniach”.

Rozumowanie Branyan jest odświeżająco praktyczne. Zwraca uwagę, że jeśli ubrania są czyste, ale poplamione od zajęć w szkole, dlaczego nie pozwolić dzieciom ich założyć? W końcu ciągłe wymienianie poplamionych ubrań może stać się trudne finansowo, zwłaszcza gdy wydaje się, że dzieci opanowały sztukę brudzenia się w ciągu kilku minut. Wspomniała: „Nie stać mnie na wymianę tych spodni co tydzień”.

Matka wspomniała nawet, że większość nauczycieli przedszkoli i opiekunów prawdopodobnie wolałaby, aby dzieci nie nosiły najładniejszych ubrań. Noszenie poplamionych i używanych ubrań może odciążyć nauczycieli, którzy będą musieli pomóc w utrzymaniu ich w jak największej czystości.

Ale wywołało to mieszane reakcje.

Jej film wywołał ożywioną debatę, niektórzy chwalili jej praktyczne podejście, inni wyrażali obawy dotyczące higieny i wyglądu. Chociaż niektórzy zwracali uwagę, że dorośli nie chodzą do pracy w czystych, ale poplamionych ubraniach, podobnie jak ich dzieci, wielu rodziców rozumie codzienną walkę o utrzymanie ubrań dzieci w nienaruszonym stanie.

Nawet nauczyciele i dyrektorzy szkół skomentowali wideo, chwaląc punkt widzenia Branyan. „Jestem dyrektorem centrum edukacji wczesnoszkolnej i jest o wiele lepiej, gdy dzieci przychodzą do nas w wygodnych ubraniach! One jedzą! One malują!” -napisał jeden z użytkowników.

Poplamione nie równa się brudne.

Wysyłanie dzieci do szkoły z poplamionymi ubraniami to nie tylko kwestia praktyczności – chodzi także o krzewienie pozytywnych wartości. Tak naprawdę poplamione ubrania nie są równoznaczne z brudzeniem. Zamiast tego stwarzają okazję do nauczania dzieci o zaradności i znaczeniu przedkładania doświadczeń nad pozory.

Oczywiście pojawiają się głosy przeciwne, twierdzące, że noszenie czystych ubrań odzwierciedla poczucie własnej wartości i dyscyplinę. Chociaż jest to słuszna perspektywa, należy pamiętać, że rodzicielstwo nie jest uniwersalne. To, co działa dla jednej rodziny, może nie działać dla innej.

W świecie, w którym rodzice często czują presję, aby spełniać nierealistyczne standardy, wideo Branyan oferuje powiew świeżego powietrza. Zatem następnym razem, gdy twoje dziecko wróci do domu z poplamionymi ubraniami, weź przykład z Branyan i zaakceptuj niedoskonałości – w końcu są one tylko częścią brudnej, pięknej podróży rodzicielstwa.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu