Narodziny uchwycone na 30 szczerych i potężnych zdjęciach!

Renate van Lith to fotografka, która w zeszłym tygodniu otrzymała tytuł Najlepszego Fotografa Narodzin Roku 2020 na Birth Photographer International Image Competition (BPIIC). Nie tylko dzięki jej zdjęciom, ale także dzięki zaangażowaniu w społeczność fotografów narodzin.

„Byłam bardzo zaskoczona wiadomością i prawie spadłam z krzesła, kiedy to przeczytałam. Naprawdę niesamowite.” – powiedziała Renate. „Pięć lat temu przypadkowo weszłam do świata fotografii. W tamtym czasie nadal pracowałam jako inspektor w branży opieki nad dziećmi. Każdy urzędnik otrzymał budżet kariery, który mógł przeznaczyć na coś, co nie miało nic wspólnego z jego zawodem. Za te pieniądze ukończyłam podstawowe szkolenie w szkole fotograficznej.”

„Miało to być hobby, ale szybko wymknęło się spod kontroli. W końcu nawet rzuciłam pracę. Nie dlatego, że nie było fajnie, ale to moja pasja. Fotografia narodzin jest wyjątkowa. Wszystkie emocje, o których pomyślisz, przeminą: ulga, napięcie, wyczerpanie, smutek i radość. Wszystko widzę przez obiektyw. Bycie częścią tego jako fotograf jest czymś wyjątkowym. Myślę, że to wspaniałe, że ludzie ufają mi na tyle, że mogę być z nimi w tak intymnej chwili.”

Instagram: @rondom.de.geboortefotograaf

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu