NASA udostępnia zdjęcie Słońca, które wygląda, jakby obchodziło Halloween!

Nauka jest niesamowita. Nauka nie tylko popchnęła (i nadal to czyni) ludzkość do przodu, aby osiągnąć nowe wyżyny, ale stała się również kluczem do odkrycia tajemnic wszechświata.

NASA – National Aeronautics and Space Administration, lub, mówiąc bardziej konwencjonalnie, ludzie, którzy badają przestrzeń kosmiczną i pokazują nam fajne rzeczy na jej temat – niedawno opublikowali zdjęcie Słońca na swoich oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. Jednak nie jest to zwykły rzut oka na gigantyczną kulę ognia na niebie.

NASA udostępniła zdjęcie, które jej Obserwatorium Solar Dynamics (SDO) uchwyciło 8 października 2014 r. pokazując aktywne obszary Słońca połączone razem, które wyglądały jak tradycyjna twarz halloweenowej dyni. Podpis pod zdjęciem brzmiał: „Nawet nasza gwiazda świętuje upiorny sezon – w 2014 roku aktywne regiony Słońca stworzyły tę dyniową twarz, co widać w świetle ultrafioletowym przez naszego satelitę Obserwatorium Dynamiki Słońca.”

SDO to trwająca misja NASA zapoczątkowana w 2010 roku w ramach programu Living With A Star. Ma ona na celu naukowe zrozumienie, w jaki sposób układ Słońce-Ziemia wpływa na życie i społeczeństwo na planecie. NASA wyjaśniła, że ​​jaśniejsze części Słońca to bardziej aktywne regiony, które emitują więcej światła i energii. Są to oznaki intensywnych pól magnetycznych dryfujących w atmosferze Słońca. Długości fal są często kolorowane za pomocą żółtego i złotego koloru, nadając Słońcu przerażający wygląd na Halloween.

Jednak nie po raz pierwszy NASA znalazła w kosmosie coś, co przypomina im ziemskie obiekty. W 2004 roku Mars Global Surveyor (MGS) Mars Orbiter Camera (MOC) uchwycił mesę na Marsie w kształcie serca, a w styczniu tego roku urządzenie do rozpoznania dalekiego zasięgu (LORRI) zrobiło zdjęcie Ultima Thule, obiektu transneptunowego znajdującego się w pasie Kuipera, które wygląda jak bałwan.

Na początku tego roku LORRI zrobił zdjęcie Ultima Thule, która wygląda jak bałwan

A w 2004 r. NASA znalazła mesa w kształcie serca na Marsie

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu