„Nie ma Kena bez Barbie”: Ryan Gosling jest głęboko zawiedziony nominacjami do Oscara!

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2024, prezentując mieszankę nieoczekiwanych wyborów i godnych uwagi pominięć. Pomimo ogromnego sukcesu filmu „Barbie”, nie zdobył on żadnych znaczących nominacji, co unieszczęśliwiło nie tylko fanów, ale także część celebrytów.

Ogłoszono nominacje do Oscarów, które nastąpiły tydzień po nominacjach do nagrody Bafta w Wielkiej Brytanii, co pokazuje, że dziedzina jest konkurencyjna. Na czele wyścigu stoi „Oppenheimer” Christophera Nolana, który dominował już na Złotych Globach i Critics Choice Awards. Inni godni uwagi pretendenci to „Barbie” Grety Gerwig, „Czas krwawego księżyca” Martina Scorsese i „Biedne istoty” Yorgosa Lanthimosa z Emmą Stone.

Choć Greta Gerwig została wyróżniona w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany, nie otrzymała nominacji w kategorii najlepszy reżyser. Z kolei Margot Robbie nie dostała nominacji do Oscara dla najlepszej aktorki. Fakty te zdenerwowały wielu fanów, w tym innych aktorów z „Barbie”.

Przede wszystkim Ryan Gosling wyraził swoje rozczarowanie nominacjami, zwłaszcza brakiem uznania dla reżyserki Grety Gerwig i aktorki-producentki Margot Robbie w dwóch znaczących kategoriach. Pomimo nominacji samego Goslinga za drugoplanową rolę Kena, stwierdził, że był rozczarowany przeoczeniem Gerwig i Robbie.

„Ich praca powinna zostać doceniona wraz z innymi bardzo zasłużonymi nominowanymi.” – dodał.

W oświadczeniu Gosling podkreślił kluczowe role Gerwig i Robbie w procesie kręcenia filmu. Podkreślił, że sukces i uznanie filmu nie byłyby możliwe bez ich talentu, hartu ducha i geniuszu.

Udostępniając fragment filmu przedstawiający Robbie ze łzami w oczach, jeden z użytkowników X napisał: „Greta Gerwig nakręciła doceniony przez krytyków, głęboki kulturowo, feministyczny film o Barbie i patriarchacie, który zarobił miliard dolarów. Nominacja do Oscara trafia do… Kena.”

Inna osoba skomentowała: „Naprawdę czuję się przygnębiony z powodu lekceważenia nominacji Barbie do Oscara, zwłaszcza Grety. Co kobiety muszą zrobić na tym świecie, aby po prostu zostać docenione?”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu