Niemiecki cyrk wykorzystuje hologramy zamiast żywych zwierząt dla magicznego pokazu bez okrucieństwa!

Przez bardzo długi czas ludzie nie wyobrażali sobie cyrku bez koni, słoni, małp i lwów. Ale ostatnio Circus Roncalli uniknął tradycji, wymieniając cierpienie i krew na hologramy. Pokazy pozostają jednak równie spektakularne.

Circus Roncalli od 1976 roku zabawia tłumy pokazami zwierząt, ale postanowił zmienić sytuację, próbując walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt w branży. W ich programach wciąż pojawiają się kły i ogony, ogniste kręgi i akrobaci, ale żadne ze zwierząt nie jest prawdziwe. Roncalli chciał stworzyć trójwymiarowe obrazy holograficzne z projektorów wypełniając arenę o szerokości 32 metrów i głębokości 5 metrów z widocznością 360° dla całej widowni.

Agencja Roncalli TAG/TRAUM we współpracy z Blueboxem używa Optoma, a także 11 projektorów laserowych ZU850 w celu uzyskania hipnotyzującego doświadczenia holograficznego.

Birger Wunderlich z Bluebox powiedział: „Używamy projektorów Optoma od 6 lat i niezmiennie mamy bardzo pozytywne doświadczenia w zakresie ceny, wydajności i niezawodności. Potrzebowaliśmy projektora o wysokim kontraście z doskonałymi kolorami dla efektu 3D, a kontrast ZU850 2,000,000: 1 jest idealny dla tego projektu.”

Odważny ruch pojawia się w obliczu rosnących ogólnoświatowych obaw o pokazywanie zwierząt, które przeżywają większość swojego życia w strasznych warunkach w niewoli. Aktywiści oskarżyli wiele cyrków o bicie, głodzenie i trzymanie zwierząt w niehigienicznych warunkach, podczas gdy występują dla dużych tłumów zgodnie z bardzo napiętymi harmonogramami.

Na przykład w Wielkiej Brytanii rząd wdrożył obowiązujące przepisy zakazujące wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku od 2020 roku.

Zobacz hologramy w akcji w filmie poniżej:

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu