Obrazy tej artystki pokazują ukryte znaczenia w ciemności!

Pasją Vivien Szaniszlo jest a malarstwo. Po 10 latach przerwy zaczęła ponownie malować w ciągu ostatnich dwóch lat. „Często używałam kolorów jasnych i mocnych, zawsze uwielbiałam z nimi pracować.” – opowiada artystka. „Od dziecka widzę cyfry, litery, a więc słowa i pojęcia w różnych kolorach w mojej głowie. Te rzeczy nie zmieniły się, gdy dorosłam. Po prostu łatwiej zapamiętałam w szkole daty, pozycje lub szczegóły tekstu za pomocą kolorów. To było dla mnie naturalne. Nigdy nikomu nie powiedziałem, robię to tylko teraz. Nie wiedziałam, że to ma jakiekolwiek znaczenie. Tak ostatnio okazało się, że mam synestezję. Ta umiejętność jest zaletą w sztuce, ponieważ zawsze gdy muszę trochę pomyśleć, jak umieścić kolory na płótnie, czuję, że będzie dla nich odpowiedni punkt.”

„Zwykle pracuję z farbami olejnymi, akwarelą, ale lubię poznawać nowe materiały. Zawsze jest wyzwaniem, gdy ludzie zaczynają nowe rzeczy. To był pierwszy raz, kiedy malowałam „kolorami świecącymi w ciemności” i kochałam każdą minutę! Wydawało mi się to ekscytującą podróżą do innego świata, dla mnie była to jakaś magia.” – dodaje Vivien.

„Po pierwszych testach pomyślałam, że może dobrze, jeśli moje obrazy będą kolorowe w nocy jak w dzień. A potem chciałam nadać im sens i ciekawy zwrot. Miałam pomysł – chciałam tworzyć obrazy, które nie są takie same w świetle dnia, jak w ciemności. W tym przypadku mogę przemycić dwa obrazy w jednym. W każdym kawałku starałam się skrywać tajemnicę, co wyraźnie widać właśnie po zachodzie słońca. Synestezja bardzo mi pomogła w poruszaniu się w kolorach w ciemności. Zachęcam wszystkich do spróbowania czegoś nowego, bo można uzyskać dużo pozytywnej energii!”

Instagram: @vivienszaniszlo

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu