Odkrywanie surrealistycznego piękna Islandii: senne krajobrazy studia Attyla Ataner!

„All About Photo” z dumą prezentuje „Reimagined Landscapes: Iceland” autorstwa studia Attila Ataner. Ta ekskluzywna wystawa internetowa jest częścią wybranego pokazu All About Photo i będzie można ją oglądać przez cały czerwiec 2024 roku. Kolekcja obejmuje czternaście wspaniałych fotografii z serii „Reimagined Landscapes: Iceland”.

Attila Ataner odwiedził Islandię w sierpniu i wrześniu 2006 roku, czyli w kluczowym okresie w jego życiu. Jego wspomnienia z tego urokliwego miejsca są głęboko splecione z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Ogromne otwarte przestrzenie Islandii, rozległe niebo, majestatyczne góry, spokojne strumienie i stawy, postrzępione czarne skały, piaski wulkaniczne, kamienie pokryte mchem i rozbijające się fale oceanu pozostawiły w nim niezatarty ślad. Miękkie, mgliste światło kraju w niektóre dni i jaskrawe, słoneczne kontrasty w inne zlały się w jego pamięci. Z biegiem czasu i odległości te wspomnienia ulegały przemianom, co skłoniło go do ponownego przemyślenia i ponownej edycji swoich zdjęć, aby odzwierciedlić bardziej autentyczną reprezentację swoich doświadczeń. Te obrazy ukazują, jak Islandia żyje dzisiaj w jego umyśle i sercu, często do której powraca w snach.

Aby stworzyć te ostateczne obrazy, Ataner połączył różne zestawy zdjęć ze swojej podróży. Oprawił je także w proporcjach 1:2, inspirowanych tradycyjnymi azjatyckimi malowidłami zwojowymi, podkreślając harmonię między Ziemią a niebem.

Instagram: @attila.ataner.photography

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu