Ogłoszono zwycięzców konkursu „Fotografa środowiskowego roku 2021”!

Wszędzie wokół nas widzimy skutki zmian klimatycznych. Ziemia jest spustoszona przez pożary, burze, powodzie i inne katastrofy, które mogą skłaniać do myślenia, że ​​świat się kończy. Ludzie na całym świecie muszą radzić sobie ze skutkami zmian klimatycznych i przerażające jest myśleć o tym, co może nadejść dalej. Naukowcy i globalni aktywiści ostrzegają przed skutkami ogromnego konsumpcjonizmu ludzi, ale czy ich słowa są słyszane? Jeśli nie słowa, to może obrazy mogą sprowokować nas do myślenia o naszej planecie i zainspirować do zmian.

Konkurs „Environmental Photographer of the Year” (EPOTY) prezentuje najbardziej inspirujące zdjęcia środowiskowe z całego świata. W tym roku na Konferencji Klimatycznej ONZ (COP26) w Glasgow w Szkocji ujawniono zwycięzców 14. konkursu. „Nagroda jest wyrazem uznania dla zdolności ludzkości do przetrwania i wprowadzania innowacji oraz przedstawia prowokujące do myślenia obrazy, które zwracają uwagę na nasz wpływ i inspirują nas do zrównoważonego życia.”

Tytuł Fotografa Środowiska Roku 2021 otrzymał hiszpański fotograf Antonio Argon Renuncio za zdjęcie zatytułowane „The Rising Tide Sons”, które przedstawia dziecko śpiące w domu zniszczonym przez erozję wybrzeża plaży Afiadenyigba w Ghanie. Przedstawiamy Wam potężne zwycięskie zdjęcia z konkursu.

Instagram: @environmental_photographer_oty

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu