Opiekun zoo i żyrafa, którą opiekował się przez 10 lat, zmarli tego samego dnia!

Na przestrzeni dziejów ludzi i zwierzęta łączyła głęboka więź. Weź pod uwagę szczególną więź między osobą a jej zwierzakiem – czasami jest ona tak silna, że nie mogą być rozdzieleni. To połączenie rozciąga się na wszystkie zwierzęta, odsłaniając prawdziwą istotę miłości i przyjaźni. Zaledwie kilka godzin po śmierci opiekuna zoo, ta żyrafa również opuściła świat.

26 listopada 2023 roku rezerwat zoologiczny w Skopje przeżył bolesny dzień, gdy zmarł Riste Trajkovski, 44-letni opiekun znany ze szczególnej opieki nad żyrafami. Jego wyjątkowy sposób opieki nad egzotycznymi zwierzętami zainspirował ludzi w Skopje i na całym świecie. Przyczyna jego śmierci jest nadal nieznana, co pogłębia smutek sytuacji.

Żeby było jeszcze smutniej, kilka godzin później zmarła także ostatnia żyrafa w zoo, dziesięciolatek o imieniu Floppy. Pracownicy zoo bardzo starali się uratować Floppy’ego, ale niestety ich wysiłki nie powiodły się.

Utrata Riste Trajkovskiego i ostatniej żyrafy Floppy to strata nie tylko dla zoo w Skopje, ale dla całej społeczności. Troskliwe podejście Trajkovskiego do zwierząt stało się inspiracją, a utrata jego i ostatniej żyrafy uwypukliła wyzwania, przed którymi stoją ogrody zoologiczne chcące chronić różne gatunki. Zoo w Skopje ma teraz trudne zadanie odbudowania i utrzymania przy życiu dziedzictwa Riste Trajkovskiego, a jednocześnie opiekowania się pozostałymi zwierzętami.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu