Oto 13 zdjęć humbaków bawiących się w oceanie!

„Nasz zespół pływa z wielorybami dookoła świata. Ale Królestwo Tonga jest czymś niezwykłym. Tylko tutaj można spotkać oko w oko z 15-metrowymi humbakami – a one nigdzie się nie wybierają. Okrążają cię, patrzą na ciebie, machają płetwami, uderzają ogonami, szturchają cię nosami. I śpiewają! Możesz nawet usłyszeć piosenki!” – opowiada Julia Moroz, dziennikarka i podróżniczka.

„Dlaczego Tonga? Humbaki, jak każde inne zwierzę, w drodze migracji na Antarktydę szukają najbezpieczniejszego miejsca do wylęgu potomstwa. Tak się składa, że ​​ich ulubionym przystankiem jest Królestwo Tonga. Na spokojnych płytkich wodach w pobliżu wysp wieloryby ukrywają swoje noworodki przed orkami i innymi drapieżnikami. Młody wieloryb, urodzony z długością około 4,5 metra, spędzi tu pierwsze dwa miesiące życia: nabierze sił, przytyje i dopiero wtedy wyruszy w podróż przez oceany.” – dodaje specjalistka.

„Wieloryby, pomimo swoich rozmiarów, są doskonałymi pływakami i są całkowicie nieagresywne. Mogą przepłynąć obok ciebie lub wymachiwać swoimi ogromnymi płetwami tuż przed tobą, ale doskonale zdają sobie sprawę, że mogą skrzywdzić tak małe stworzenie jak człowiek, dlatego zachowują się tak ostrożnie, jak to tylko możliwe. Niesamowite doświadczenie!”

Instagram: @hidroad

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu