Oto 23 urocze zdjęcia skaczących puchatych kulek, które po raz pierwszy widzą śnieg!

Szpice miniaturowe są jednymi z najmniejszych psów na świecie, wyprzedzonych tylko przez Chihuahua i Yorkshire Terriery. Choć mogą tak nie wyglądać, są niezwykle silne i są nawet blisko spokrewnione z wilkami i psimi zaprzęgami. Są rasą szpiców i do XIX wieku były znacznie większymi zwierzętami. Królowa Wiktoria odegrała w tym ogromną rolę. Była właścicielką szpica, który był szczególnie mały jak na tamte czasy, a ludzie, którzy chcieli czuć się tak królewscy jak ona, chcieli jak najmniejsze szpice. W związku z tym, podczas życia królowej wielkość rasy zmniejszyła się o połowę!

Chociaż uważa się, że szpice miniaturowe pochodzą z Islandii, te urocze zwierzaczki skaczące po śniegu to gwiazdy rosyjskiej hodowli Jolly Sprite, której właścicielem jest Elena Aleksandrova, która dba o zdrowie i prawidłową budowę anatomiczną psów. Mówi także, że nie tylko wygląd jest ważny, ale także stabilna psychika.

Jeśli patrzenie na szpice miniaturowe samo w sobie nie jest wystarczająco urocze, mamy coś jeszcze lepszego! Maluchy, które po raz pierwszy widzą śnieg i bawią się z nim bez wytchnienia!

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu