Oto dziewczyna z Meksyku, której rodzina popadła w długi, aby mogła zostać mistrzynią olimpiady we Francji!

San Juanita Vargas z Nuevo León w Meksyku przoduje w sporcie rzutu dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą. Jej wyjątkowe występy zachęciły ją do udziału w prestiżowym Tygodniu Olimpijskim i Paraolimpijskim 2023 we Francji. Jednak ciężar finansowania jej kosztów podróży spadł na jej rodzinę.

San Juanita Vargas przekroczyła wszelkie oczekiwania na europejskiej ziemi, zdobywając imponujący łup trzech medali podczas Tygodnia Olimpijskiego i Paraolimpijskiego 2023 we Francji. Zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny.

Jej wyjątkowym osiągnięciem było pobicie nowego rekordu świata w rzucie oszczepem na odległość 16 metrów i 66 centymetrów, co zapewniło jej drugie złoto.

Po powrocie do Meksyku San Juanita skonfrontowała się z trudną rzeczywistością, że jej rodzina wzięła pożyczkę na czas określony, aby sfinansować jej podróż do Francji. Zdeterminowana, by wywiązać się ze swojego zobowiązania, rodzina zmobilizowała wysiłki, by zebrać fundusze i spłacić dług.

Matka San Juanity, Laura Garza, podkreśliła, że jej córka otrzymuje stypendium. Jednak, jak powiedziała w rozmowie, nie wystarczyło to na pokrycie kosztów tak znaczącej podróży.

Laura Garza wykorzystywała metody zbierania funduszy, takie jak loterie, sprzedaż żywności i inne wydarzenia, aby generować fundusze na bilety lotnicze swojej córki. Opłata rejestracyjna za wydarzenie wynosiła około 40 000 pesos (około 9 500 złotych), czyli sumy, której nie można było pokryć w całości z góry.

Na szczęście władze stanowe wsparły lot w obie strony z Monterrey do Meksyku. Pozostałe wydatki zostały pokryte z hojnych datków od przyjaciół i sympatyków.

Ale wspieranie własnych marzeń nie jest jedynym ciężarem, który niektórzy sportowcy muszą ponosić. Drobne kontuzje, wyczerpanie i zmiany fizyczne również znajdują się na liście trudności. Wybór bycia zawodowym sportowcem musi iść w parze z prawdziwą pasją i odpornością.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu