Oto eksperyment sprawdzający przez jak wąską lukę może przecisnąć się przez kot!

Nauka jest w naszych żyłach i my, jako ludzie, nie możemy nie wymyślić szalonych eksperymentów, aby sprawdzić granice otaczającego nas świata. A jakie eksperymenty są lepsze niż zabawy z uroczymi kotami?

Właścicielka uroczego duetu dla kotów Maru i Hana niedawno przetestowała granice tego, jak wąskie szczeliny mogą pokonać koty. Hipoteza była w istocie prosta: jeśli głowa pasuje, ciało również powinno się zmieścić. Oczywiście jesteśmy wielkimi zwolennikami eksperymentów z naukami kotów, które polegają na popisywaniu się ich słodkością i niesamowitością.

Instagram: @maruhanamogu

W uroczym eksperymencie naukowym chodzi o to, aby zobaczyć, przez jak wąską lukę mogą przecisnąć koty

Wygląda na to, że 5 centymetrów to zbyt wąska przestrzeń dla kotów. Chociaż być może szczuplejszy kot niż Maru i Hana dałby radę? Tak czy inaczej, ten eksperyment wywołał uśmiech na naszych twarzach, a my będziemy opowiadać o tym wszystkim znajomym przez wiele dni.

Vetstreet wyjaśnia powód, dla którego koty są w stanie przeciskać się przez niezwykle wąskie przestrzenie: nie mają sztywnego obojczyka, który w przeciwnym razie uniemożliwiłby im dostanie się do zakamarków.

Koty używają wąsów, które są często tak szerokie jak ich ciała, aby sprawdzić, czy gdzieś się zmieszczą. Koty w zasadzie czasami nie zdają sobie sprawy z tego, że są trochę za duże (tj. gdy troszkę przytyją), aby gdzieś zmieścić.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu