Oto jak 7 cudów starożytnego świata wyglądało w swoich najlepszych czasach!

Jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz przed planowaniem podróży? Sprawdzasz wygodną stronę TripAdvisor lub jedną z tysięcy innych stron internetowych, na których można uzyskać porady, miejsca obowiązkowe do zobaczenia, najważniejsze atrakcje i zdjęcia podróżnych. Przed magiczną siłą Internetu ludzie musieli odkrywać wszystko z pierwszej ręki, a dzielenie się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych nie wchodziło w grę. Starożytni turyści musieli zwrócić się o poradę naukową, aby zobaczyć piękne widoki. I tu powstała ostateczna lista „koniecznych do zobaczenia” Siedmiu Cudów Świata.

Lista największych przykładów ludzkiej pomysłowości, niezwykłej inżynierii architektury i geniuszu przeprowadzonej przez różnych greckich autorów w przewodnikach i wierszach z I-II wieku pne. Wśród autorów listy starożytności klasycznej znajdują się: Filon z Bizancjum, Herodot, Kallimachus z Cyreny i Antypater z Sydonu. Ale jeśli zdecydujesz się oprzeć swoje plany wakacyjne na tej kultowej liście, prawdopodobnie będziesz zawiedziony, ponieważ tylko jeden z oryginalnych starożytnych cudów przetrwał bezlitosną próbę czasu – potężna Wielka Piramida w Gizie.

Mimo że większość cudów popadła w ruinę, nadal inspirowały mistrzowskich artystów do korzystania z wyobraźni i do życia niematerialnych reliktów wczesnych cywilizacji Ziemi. Budget Direct postanowił dać miłośnikom nowoczesnej kultury szansę na zwiedzenie majestatycznych starożytnych budowli poprzez serię fotorealistycznych renderingów 3D. Po dogłębnych badaniach wyjątkowa praca duetu projektantów architektonicznych Keremcan Kirilmaz i Erdem Batirbek, pod kierownictwem dyrektora artystycznego NeoMam i artystów grafików w firmie Fractal Motion, realistyczne odtworzenia przedstawiają, jak siedem cudów wyglądałoby w ich świetności.

„Naszym celem było zainspirowanie ludzi do ponownego odkrycia dawno zapomnianych cudów starożytnego świata. Chcemy wzbudzić ciekawość zarówno częstych podróżnych, jak i użytkowników Internetu, prezentując obszary świata, o których być może wcześniej nie czytali i rozważali odwiedziny. Naszym celem było doprowadzenie do życia tych relikwii, aby czytelnicy mogli lepiej zrozumieć, jak naprawdę wyglądały w swojej świetności. Rezultatem jest siedem animowanych pięknych rekonstrukcji, które wprowadzają te unikalne struktury w życie na waszych oczach!” – powiedzieli autorzy projektu.

Kolos Rodyjski

Piramida Cheopsa

Wiszące ogrody Semiramidy

Latarnia morska na Faros

Mauzoleum w Halikarnasie

Posąg Zeusa w Olimpii

Reklama

Świątynia Artemidy w Efezie

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu