Panna młoda była oszołomiona, gdy kamerzysta przyszedł na ślub z iPhonem!

W mediach społecznościowych krąży informacja o niektórych kamerzystach, którzy filmowali wesele za pomocą iPhone’ów. Ludzie naprawdę o tym mówią, debatując, czy iPhone’y rzeczywiście nadają się do profesjonalnego nagrywania. Zobaczmy, co mówią eksperci.

Film na TikToku miał około 15 milionów wyświetleń.

Jest popularny TikTok od koordynatora ślubu z Wielkiej Brytanii, Pomocnika Panny Młodej. Przesłał on film, w którym wszyscy zaczęli zastanawiać się, czy nagrywanie wielkiego dnia pary przez kamerzystę ślubnego nie jest fajne. Wywołało to spore zamieszanie w Internecie, a ludzie debatowali na ten temat w kółko.

TikToker udostępnia klip z podpisem: „POV: twój kamerzysta pojawił się, aby sfilmować twój ślub na swoim iPhonie”. Na filmie widać osobę ubraną w czarną kurtkę, trzymającą iPhona.

Wygląda na to, że używanie iPhone’ów do filmowania ślubów może być powszechną praktyką.

Na filmie wydaje się, że statyw ma stabilizację obrazu, co może być pozytywnym aspektem. W całym klipie pojawia się więcej ujęć pracy kamery, w tym innej osoby o podobnej konfiguracji.

Sekcja komentarzy była pełna osób dyskutujących na ten temat. Jedna z osób wspomniała, że tradycyjne aparaty mają lepsze czujniki, co zapewnia lepsze oświetlenie, kolory i ostrość, „nie wspominając o zaletach posiadania różnych obiektywów”.

Może lepiej poczekać i zobaczyć ostateczne wyniki przed podjęciem decyzji.

Inna osoba podkreśliła, że choć iPhone 15 Pro Max ma wyjątkową jakość, to w pewnym stopniu ograniczają go obiektywy. Wspomnieli jednak również, że wstrzymują się z oceną do czasu zobaczenia wyników.

Niektórzy argumentowali, że ostatecznie zależy to od umiejętności kamerzystów, ponieważ iPhone’y mogą nagrywać filmy doskonałej jakości, szczególnie w optymalnych warunkach oświetleniowych. Jeden z fotografów nawet odważnie stwierdził, że jego zdaniem iPhone może czasem zapewnić lepsze rezultaty wideo niż lustrzanki cyfrowe, jeśli zaistnieją w odpowiednich okolicznościach.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu