Para podburza Internet po podaniu powodu, dla którego wybrali życie bez dzieci!

Para bez dzieci wywołała ostatnio ogromną debatę w Internecie. Szczęśliwi małżonkowie wyjaśnili, dlaczego nie chcą skończyć nieszczęśliwie z powodu posiadania dzieci. Do dyskusji od razu włączyło się wielu użytkowników, a cały temat okazał się zbiorem sprzecznych opinii.

Para wydała prowokacyjne oświadczenie, które wywołało dyskusję.

Małżeństwo bezdzietne wyjaśniło, dlaczego nie planuje mieć dzieci. Małżonkowie ujawnili, że ich status osób bezdzietnych oznacza, że wyjeżdżają na 12 wakacji w roku i odpoczywają w każdy weekend.

Taylor Vasu (28 l.) i jej mąż Justin (27 l.) z hrabstwa Orange w Kalifornii mówią, że nie chcą skończyć nieszczęśliwie z powodu posiadania dzieci. Taylor i Justin celowo nie mają dzieci i nazywają siebie DINKS (dual income, no kids), co oznacza „podwójny dochód, brak dzieci”.

Taylor i Justin są razem od sześciu lat. Wolny czas spędzają na podróżach, spontanicznych randkach, wspólnych ćwiczeniach i dłuższym spaniu w weekendy.

Twierdzą, że rezerwują sobie wolne z tygodniowym wyprzedzeniem i cały ten wolny czas poświęcają tylko sobie. Taylor twierdzi, że posiadanie dzieci w takim stanie, w jakim obecnie się znajdują, byłoby nieodpowiedzialne, dlatego chcą odłożyć tę kwestię do czasu, aż będą gotowi finansowo.

Wygląda na to, że para wiedzie najlepsze życie i niczego nie żałuje.

Zamiast oszczędzać pieniądze na przyszłe dzieci, para oszczędza na zakup domu.

Taylor mówi: „Większość ludzi twierdzi, że kiedy urodzisz dzieci, twoje życie się skończy. To sprawia, że nie chcemy ich mieć. Czasami ludzie wyzwalają we mnie poczucie winy, mówiąc, że mój zegar tyka. Odpowiadam im, że są po prostu wściekli z powodu konsekwencji swoich własnych czynów. Nie chcę być nieszczęśliwa tak jak ty.”

Taylor i Justin uważają, że teraz prowadzą najlepsze życie. „Możemy robić, co chcemy i kiedy chcemy, i nie chcę z tego rezygnować.” – mówi Taylor. Para może podróżować gdziekolwiek, a Taylor dodaje: „Rzadko widuje się parę z noworodkiem podróżującą na Tahiti. Dzieci są od ciebie bardzo zależne. Nasz harmonogram tak naprawdę zależy od nas. Uwielbiamy spontaniczne plany, a kiedy masz dzieci, nie jest to możliwe. Posiadanie dziecka jest kosztowne. Chcę kupić dom i mieć dobre 10-15 tys., zanim pomyślę o posiadaniu dziecka. Chcemy poczekać, aż będziemy przygotowani finansowo na posiadanie dzieci, aby zrealizować większość podróży i zapewnić naszym dzieciom możliwie najlepsze życie!”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu