Podróże po świecie oczami Donalda Trumpa – brutalna prawda czy doskonała imitacja?

Donald Trump odbywał w ostatnim czasie wiele inspirujących podróży, które nie umknęły uwadze światowych mediów. Sam prezydent z pewnością miałby na ich temat wiele do powiedzenia – stąd pomysł stworzenia wzorowanych na jego stylu recenzji w serwisie TripAdvisor. Kiedy na portalu Mashable pojawiły się rzekome wypowiedzi Trumpa na temat ostatnich podróży, wielu internautów naprawdę uwierzyło w ich autentyczność. Inni pozostali zdezorientowani – trzeba przyznać, że styl recenzji i ich treść doskonale odpowiadają charakterowi prezydenta USA.

„Po prostu wielki mur.
Kiedy podszedłem do muru, powiedziałem moim przyjaciołom: ‘Musimy taki zbudować.’. Demokratom może się to nie spodobać, ale będziemy upierać się przy tym, żeby nauczyć się czegoś od naszych przyjaciół z Izraela. Są przed nami w kwestii murów.
Powinni tam umieścić automat z przekąskami. Byłem głodny.”

„Dywany są datowane.
Słuchajcie, kocham papieża Franciszka. A on kocha mnie! Ale musiałem mu powiedzieć: ‘Franciszku, twój dom wygląda na zakurzony. Jeżeli zamierzasz gościć tu światowych liderów, powinieneś sprawić sobie piękny nowy dywan.’. Ten naprawdę raził w oczy. Kiedy próbowałem kupić jeden z jego nudnych obrazów, nakrzyczeli na mnie jego ludzie. To okropne miejsce na zakupy.”

„Bruksela jest odrażającym miastem.
Mówiłem to już wiele razy: Bruksela jest koszmarna. Wysoka przestępczość. Ponadto byłem bardzo rozczarowany obsługą w NATO. Dłużące się, nudne spotkania i siedzenie na niewygodnych krzesłach. To nie było zdrowe dla moich pleców. Angela Merkel nie przyniosła mi ciasta, mimo że ładnie ją poprosiłem. Zero.”

„Włochy to śmietnik.
Jest mi bardzo przykro z powodu Włochów. Jest tutaj straszne gorąco, a ich mury się kruszą. Zmusili mnie do siedzenia na nudnym spotkaniu, które nie przyniosło żadnego efektu. Wiecie, że we Włoszech nie pozwalają tweetować? Moi ludzie bardzo się starali, ale im się nie udało. Cóż mogę powiedzieć? Nie ma to jak w domu.”

„Ogromne telewizory.
To miejsce ma chyba największe zestawy telewizyjne na świecie. Na wielu z nich widziałem swoją twarz. Ale szczerze – wiecie, że zawsze jestem szczery do bólu – nie jestem pewien, czy oni w ogóle mają telewizję. Jeżeli ci goście chcą być na bieżąco, będą musieli załatwić sobie ten wspaniały wynalazek.
-1 za brak pól golfowych.”

„Brak wind.
Co za okropne miejsce. Jest jakiś antyczny fort, ale nie zrobił na mnie wrażenia. Jak ci ludzie mogli się tutaj dostać? Prezydenci nie powinni podróżować kolejkami linowymi. Są bardzo niebezpieczne.
Nienawidzę tego miejsca.”

„Mar-a-Lago Wschodu.
Niesamowite miejsce. Ogromny, piękny zamek. Gdzie nie spojrzeć, wszędzie złoto. I co za wspaniała obsługa! Naprawdę mnie tutaj kochają. Nie przepadali za Obamą, ale mnie uwielbiają. Bardzo przystępnie. Sprzedałem im trochę broni w okazyjnej cenie. Wspaniałe miejsce na biznes.
Gorąco polecam ten pałac.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu