Półnaga Serena Williams na okładce magazynu „Vanity Fair” – niektórzy czytelnicy czują się zgorszeni.

Znana gwiazda tenisa, Serena Williams, już wkrótce zostanie matką – z tej okazji została zaproszona przez redakcję magazynu „Vanity Fair” do udziału w sesji zdjęciowej, a jej półnaga fotografia ozdobiła okładkę najnowszego numeru czasopisma. Bohaterka zdjęć zasłynęła ostatnim czasie z tego, że wygrała 7 meczów turnieju tenisowego Australian Open, ukrywając swoją 8-tygodniową ciążę. Kiedy kilka miesięcy później pozowała do sesji autorstwa Annie Leibovitz, nie spodziewała się, jak skrajne komentarze wywoła jej zdjęcie z okładki. Podczas gdy większość czytelników zachwyciła jej odwaga, niektórzy zdają się być zszokowani widokiem nagiego ciała ciężarnej kobiety.

„Szanuję Serenę Williams jako osobę i wspaniałą sportsmenkę, i uważam, że jej zdjęcie jest piękne. Ale to, co chcę powiedzieć, kieruję (z miłością) do niej, jak i do innych sławnych mam. Proszę, przestańcie publikować swoje nagie zdjęcia z okresu ciąży. To niesamowicie osobiste fotografie, więc powinny być przeznaczone tylko dla najbliższej rodziny, nie dla obcych ludzi. Z góry dziękuję za ukrócenie tego żenującego trendu.”

„Serena, to jest gorszące i naprawdę niepotrzebne. Widzimy, że jesteś w ciąży… więc po co się rozbierasz? Dlaczego? Dla kogo? Jaki jest przekaz tego zdjęcia? Naprawdę nie rozumiem! Jestem twoją fanką… ale ten pokaz naprawdę jest tandetny! Dlaczego?”

„To jest odrażające, moralne zachowanie powinno być najważniejsze. Dziecko nie może przekazać niczego światu poprzez ukazywanie zdjęć nagiej matki, dopóki się nie narodzi.”

„Tak wiele opinii… ona jest piękna! Mam dosyć tych wszystkich niewiniątek od negatywnych komentarzy, tak zwanych wojowników klawiatury. Zrozumcie, że jej nie obchodzi wasza opinia. Jeżeli chcecie kogoś oceniać, najpierw spójrzcie w lustro…”

„Wygląda wspaniale! Jeżeli komuś nie podoba się to zdjęcie, niech nie kupuje czasopisma. Nie różni się niczym od Demi Moore czy innych matek…”

„Serena mieści w sobie całe piękno zmieniającego się ciała kobiety – uwielbiam to! Przestańcie rewidować ciała kobiet!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu