Poprosiła o urlop w celu zadbania o swoje zdrowie psychiczne. Odpowiedź jej szefa czyta dziś cały świat!

Webmasterka Madalyn Parker postanowiła wziąć kilka dni wolnego, by skoncentrować się na swoim zdrowiu psychicznym, któremu nie sprzyjała ciągła praca pod presją. W związku z tym powiadomiła wszystkich współpracowników o przyczynie nieobecności i udała się na upragniony urlop. Nie spodziewała się, w jaki sposób zareaguje na tę wiadomość jej szef, Ben Congleton, który odpisał jej na maila… z podziękowaniami za zwrócenie mu uwagi na tak istotny element życia, jakim jest dbałość o swój spokój wewnętrzny. Trudno się dziwić, że jego odpowiedź już wkrótce stała się internetowym hitem – każdy chciałby pracować dla takiego szefa!

„Hej, drużyno!
Biorę dziś i jutro wolne, by skoncentrować się na swoim zdrowiu psychicznym. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu powrócę odnowiona i gotowa do pracy w 100%.
Dzięki,
Madalyn”

„Droga Madalyn,
chciałem osobiście podziękować Ci za rozsyłanie takich maili. Za każdym razem, kiedy to robisz, służy mi to za przypomnienie, jak ważne jest wykorzystanie zwolnienia lekarskiego na zadbanie o swoje zdrowie psychiczne – nie wierzę, że to nie jest standard zrozumiały dla wszystkich organizacji. Jesteś dla nas wszystkich przykładem i pomagasz nam się za siebie zabrać.”

„Kiedy szef odpowiada na służbowego maila odnośnie zwolnienia lekarskiego z powodu troski o zdrowie psychiczne i potwierdza słuszność twojej decyzji.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu