„Powiedzieli, że jestem za brzydka” – hejtowana kobieta wystąpiła jako modelka podczas NY Fashion Week!

„Kiedy byłam nastolatką, ktoś powiedział, że nigdy nie będę modelką, bo jestem niepełnosprawna” – Melissa Blake wspomniała, że te słowa towarzyszyły jej przez długi czas — dopóki nie udowodniła tej osobie i wszystkim innym, że się myliła, stając się modelką podczas New York Fashion Week.

Jesteśmy wielkimi fanami Melissy i kochamy w niej wszystko!

Melissa nigdy nie widziała nikogo podobnego do niej w magazynach o modzie.

Melissa Blake przyszła na świat w 1981 roku i urodziła się z zespołem Freemana-Sheldona, genetyczną chorobą kości i mięśni, która spowodowała, że przeszła ponad 26 operacji. Dużą część swojej niezależności przypisuje rodzicom, którzy nauczyli ją, by nigdy nie definiowała jej niepełnosprawność.

Poproszona o opisanie siebie w dwóch zdaniach, Melissa powiedziała: „Jestem niezależną pisarką zajmującą się związkami, niepełnosprawnością i popkulturą. Jestem także działaczką na rzecz osób niepełnosprawnych i miłośnikiem dobrej gry słów.” Ukończyła dziennikarstwo i pisała dla magazynów takich jak The New York Times, Glamour, Cosmopolitan, ELLE i innych, prowadzi również bloga.

„Moja mama i siostra są moimi ulubionymi ludźmi na świecie, a nasze 2 koty to najlepsze zwierzaki na świecie. Nie ma nic lepszego niż spędzenie dnia z rodziną, wtedy jestem najszczęśliwsza i najbardziej zadowolona.” – powiedziała Melissa.

Pomimo trolli, które krytykowały wygląd Melissy, spełniło się jej marzenie o modelingu. Kiedy wciąż publikowała selfie na swoim profilu na Twitterze, trolle i hejterzy mówili jej, że powinna przestać to robić, ponieważ jest brzydka – ale to nie powstrzymało Melissy i odpowiedziała im z klasą i zaciekłością: publikując jeszcze więcej selfie . Ku zaskoczeniu trolli może teraz powiedzieć, że jej dowcip, selfie i popularne tweety pomogły jej dostać się na scenę New York Fashion Week. Mindy Scheier, założycielka i dyrektor generalna Runway for Dreams, jest jedną z jej fanów, a w 2020 roku poprosiła Melissę o udział w wydarzeniu modowym na NYFW.

To strój, który Melissa skomponowała na New York Fashion Week w ramach projektu Runway for Dreams, w którym ponad 25 osób promowało marki takie jak Tommy Hilfiger, Zappos Adaptive i Target w zaciszu własnego domu. Wirtualny wybieg pozwolił ponad 25 osobom podzielić się swoimi historiami o życiu z niepełnosprawnością oraz o tym, jak ważne jest, aby były widziane i doceniane przez branżę modową.

Zatrzymajmy się i posłuchajmy — Melissa ma ważne przesłanie dla świata.

Gdyby Melissa mogła przykuć uwagę całego świata na 10 sekund, oto przesłanie, którym chciałaby się podzielić: „Proszę słuchać osób niepełnosprawnych. Nasze głosy i nasze historie mają znaczenie – przestańcie używać nas jako refleksji w społeczeństwie.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu