Poznaj Kefira — kota rasy Maine Coon, który waży ponad 12 kg i wciąż rośnie!

Ciekawostka: mediana wieku światowej populacji wynosi 31 lat — nie wydaje się to dużo, zwłaszcza gdy porównamy to z najstarszym żyjącym kotem na świecie, który osiągnął wiek 38 lat. Koty cały czas biją rekordy świata i natknęliśmy się na Kefira, który niedawno został nazwany największym kotem świata i chcieliśmy pokazać wam tego słodziaka.

Przygotuj się na spotkanie z tym białym, królewskim kotem Maine Coon!

Instagram: @yuliyamnn

12-kilogramowy kot rasy Maine Coon, Kefir — robi szum w Internecie. Nazwany przez dwie córki Yuliyi, po napoju ze sfermentowanego mleka, kotek sprawia, że ludzie wierzą, że to pies, nawet jeśli teoretycznie to wciąż kociak. Jeśli typowy kot domowy jest w pełni dorosły w wieku 1 lub 2 lat, Maine Coony nie przestają rosnąć, dopóki nie osiągną wieku 3 lub 4 lat.

Kefir jest pierwszym kotem Yuliyi i kiedy powitali go w swojej rodzinie, nigdy nie spodziewali się, że będzie tak duży. Kefir z natury jest naprawdę inteligentny. W domu Yuliyi jest traktowany jako członek rodziny – prawdziwa osoba.

Przyjmując ludzkie zachowanie, ilekroć jest pora obiadu, Kefir dotrzymuje rodzinnego towarzystwa przy stole, siedząc na własnym krześle.

Łapy Kefira są wystarczająco silne, aby otworzyć wszystkie drzwi w domu. I jeden szczegół, którego nie wiedzieliśmy, to to, że ten kot nie jest taki jak wszystkie inne, nie tylko ze względu na swoje rozmiary, ale dlatego, że Kefir absolutnie kocha wodę i uwielbia pływać! Jedną z wad jego „olimpijskiej” praktyki pływackiej jest to, że jego sierść schnie bardzo długo.

Kiedy przyjeżdżają przyjaciele i znajomi, są zachwyceni Kefirem — który uwielbia być przytulany, głaskany i naprawdę czuły. Kot uwielbia leżeć na kuchennym stole. Zapytana, jakie jest ulubione hobby Kefira, Yuliya powiedziała: „Jego ulubionym zajęciem jest spanie ze mną w nocy!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu