Poznaj pierwszą 69-letnią kobietę, która będzie ubiegać się o tytuł Miss Universe Philippines!

W ostatnich latach Miss Universe przyjęła bardziej zróżnicowaną definicję piękna, eliminując ograniczenia takie jak wzrost i wiek. Jednak entuzjaści filipińskich konkursów piękności byli nadal mile zaskoczeni, gdy Quezon City przedstawiło jedną ze swoich potencjalnych kandydatek na Miss Universe Philippines, Jocelyn Cubales, która ma 69 lat.

Po ogłoszeniu przez Organizację Miss Universe we wrześniu 2023 roku usunięcia ograniczeń wiekowych ze wszystkich swoich konkursów, 69-letnia Joyce Pilarsky Cubales została zasypana wyrazami wsparcia od przyjaciół i rodziny. Osoby bliskie Cubales wiedziały, że jej marzeniem przez całe życie było zostać królową piękności.

Zachęcona sugestią wzięcia udziału w wyborach Miss Universe Philippines, jej entuzjastyczna odpowiedź brzmiała: „Dlaczego nie?” Cubales znalazła się obecnie wśród 15 kandydatek ubiegających się o reprezentowanie Quezon City w konkursie Miss Universe Philippines 2024.

„Poznajcie Jocelyn Cubales. Mając 69 lat, wierzy, że młodsze pokolenie może wiele się nauczyć z jej doświadczeń życiowych, zwłaszcza z odwagi. Zobacz, jak rozświetla wszechświat.” – napisali przedstawiciele Miss Universe Philippines na swojej stronie na Facebooku.

Wieczór koronacyjny do tytułu Miss Universe Philippines-Quezon City zaplanowano na 5 lutego.

Mąż Jocelyn, piosenkarz i aktor Marc Cubales, powiedział, że motywacją do wzięcia udziału w konkursie była chęć zainspirowania innych filipińskich kobiet do realizowania swoich pasji i realizowania marzeń.

Jeśli zdobędzie koronę, Cubales przejdzie do historii jako inauguracyjna Miss Universe Philippines – Quezon City i najstarsza uczestniczka konkursu piękności.

Przełomową decyzją Organizacja Miss Universe zniosła ograniczenia wiekowe dla wszystkich kobiet biorących udział w jej konkursach począwszy od 2024 roku. Ta zmiana dotyczy wyborów Miss Universe 2024 i wszystkich powiązanych konkursów na całym świecie.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu