Ratownicy znaleźli porzuconego królika przytulonego do pluszowego misia!

Istnieje kilka historii, które potrafią złapać za serce i wywołują wzruszenie. Jedna z nich opowiada o króliku porzuconym w skrzyni, na poboczu drogi. Królik został porzucony ze swoim ulubionym misiem, który był prawie tego samego koloru co sierść zwierzaka.

Dobrą wiadomością jest to, że zarówno królik, jak i jego miś zostali uratowani przez angielski i walijski oddział Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals ( w skrócie RSPCA), który działa w Wielkiej Brytanii. Teraz królik Nigel czeka na nowy stały dom. I jesteśmy pewni, że jego pluszak chce iść z nim. Wszyscy słyszeliśmy o zwierzętach wspierających ludzi emocjonalnie, ale ilu z nas wie o emocjonalnym wsparciu dla zwierząt? Nigel nie jest jedynym zwierzęciem, które potrzebuje pluszaka, aby przytulić się i czuć się bezpiecznie.

Przedstawicielka RSPCA, Emily Stott przybyła na Turnham Road w Lewisham w południowo-wschodnim Londynie po tym, jak ludzie poinformowali ją o porzuconym zwierzęciu i jego zabawce. Na szczęście dla wszystkich Nigel był w dobrym stanie, zdrowy i bez żadnych obrażeń. Według Stott w 2018 r. odnotowano 1693 doniesienia o porzuconych królikach w całej Anglii i Walii. Nigel nie jest więc odosobnionym przypadkiem, który znudził się właścicielom. Ponieważ królik jest tak przywiązany do pluszowego misia, bardzo prawdopodobne jest, że mieszkał z zabawką w swoim poprzednim domu. Słodka przyjaźń między królikiem a misiem jest tak urocza, że ​​topi nasze serca.

Emily z RSPCA powiedziała, że ​​szukają właścicieli, którzy porzucają swoje zwierzęta. „Polegamy na opinii publicznej i niestety, jeśli nie ma dostępnych dowodów, czasami nie jesteśmy w stanie dojść do sedna tego, co się z danym zwierzęciem wydarzyło. Zastanów się dwa razy, zanim porzucisz zwierzę!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu