Ta kobieta konstruuje ogromne bukiety kwiatów z bibuły.

Artystka Marianne Eriksen-Scott Hansen opanowała sztukę robienia skomplikowanych, papierowych kwiatów. Jej oszałamiające dzieła często wymagają tysiąca lub nawet więcej milimetrów bibuły. Artystka rozumie potrzebę piękna w życiu ludzi i stara się dostarczać im tego za pomocą swoich dzieł sztuki. „Tak jak potrzebujesz jedzenia w żołądku i ubrań na ciele, tak samo potrzebujesz piękna. Zdecydowałam, że odrobiną piękna, które mam w środku, podzielę się z innymi” – powiedziała artystka.

Jej niesamowite kwiaty były używane przez Royal Copenhagen w Amagertorv w Kopenhadze; współpracowała z projektantami takimi jak Karl Lagerfeld i Viktor & Rolf; i wystawiała swoją sztukę w Hempels Glas Museum, Voergaard Castle i Copenhagen Contemporary.

Marianne Eriksen Scott-Hansen lubi pracować z tym, co ma do dyspozycji i nie chce używać niestandardowych kolorów bibuły do ​​swoich złożonych projektów. „Wolałabym użyć tego, co jest dostępne. Muszę dołożyć wszelkich starań, aby wydobyć coś aromatycznego z tych wszystkich kolorów. Naprawdę to lubię” – powiedziała. Podczas, gdy bibułka jest cienka i krucha, kwiaty artystki są trwałe i nie łamią się tak łatwo. „Jeśli upadną, nie pękną. Liczne warstwy papieru wzmacniają się nawzajem, co oznacza, że ​​kiedy tworzę kwiaty, przekształcam słaby materiał w coś mocnego.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu