Ta strona na Facebooku jest poświęcona niesamowitym rzeźbom, a oto 30 najlepszych!

Rzeźba była używana jako forma ludzkiej ekspresji od czasów prehistorycznych. W rzeczywistości najwcześniejsze znane dzieła rzeźbiarskie pochodzą z około 32 000 p.n.e.

Były one oczywiście dalekie od tego, jak dziś wyobrażamy sobie rzeźby, w większości były to albo przedmioty użytkowe ozdobione formami rzeźbiarskimi, albo małe postacie zwierząt i ludzi wyrzeźbione w kości, kości słoniowej lub kamieniu. Badacze podejrzewają, że te najwcześniejsze formy rzeźby były wykorzystywane głównie do celów duchowych i religijnych.

Przejdźmy do greckiej rzeźby, która ukształtowała sposób, w jaki postrzegamy ludzką kreatywność i umiejętności jako coś wiecznego. Potem patrzysz wstecz na jej odrodzenie w sztuce rzymskiej, która otworzyła nowe horyzonty, wciąż aktualne, a potem patrzysz na wielkiego mistrza renesansu Michała Anioła, francuskiego rzeźbiarza Rodina lub Jeffa Koonsa, dzisiejszego rzeźbiarza – i zastanawiasz się.

Czy może być coś głębszego i piękniejszego niż te niesamowite rzeźby? Odpowiedź znajduje się poniżej dzięki pięknemu profilowi na Facebooku zatytułowanym „Sculpture”. Zamieściliśmy jedne z najbardziej niesamowitych zdjęć rzeźb udostępnionych na tej stronie, więc życzymy miłej zabawy podczas przeglądania!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu