Tak zmieniał się kanon kobiecego piękna w ciągu ostatnich 100 lat.

Podróż przez XX i XXI wiek w poszukiwaniu ideału kobiecego piękna odsłania przed nami całą galerię przejściowych trendów i tendencji. Kontrasty występujące pomiędzy modą sąsiadujących ze sobą dekad bywają niewiarygodne, a podsumowanie całego wieku zmian w kanonie urody nie sposób opisać bez odniesienia do współczesnych ideałów. Trudno uwierzyć, jak rozbieżne mogą być gusta różnych pokoleń, ale bez wątpienia warto zrozumieć, że nie warto sugerować się aktualną modą. Nie każda kobieta ma szczęście urodzić się w „swojej” dekadzie, ale wszystkie są piękne na swój niepowtarzalny sposób!

1910 – Dziewczyna Gibsona

„Hoża Dziewczyna Gibsona to obraz kobiety inspirowany ilustracjami Charlesa Dana Gibsona. Najsłynniejszymi przedstawicielkami tego typu urody były Camille Clifford i Evelyn Nesbit.”

Camille Clifford

1920 – chłopczyca

„Typowa chłopczyca z lat 20-tych charakteryzuje się smukłymi nogami, doskonale prezentującymi się spod spódniczek mini, które były wówczas w modzie. Gwiazdy niemego kina, takie jak Olive Thomas i Alice Joyce, zdefiniowały ówczesną modę.”

Alice Joyce

1930 – seksowna syrena

„Krągłości powróciły do mody – ikoną stylu stała się Jean Harlow. Późne lata 30-te uczyniły z niej największą światową gwiazdę kina, znaną także pod pseudonimem Blond Bombshell.”

Jean Harlow

Reklama

1940 – królowa ekranu

„Dziewczęcy wygląd kobiet ku pocieszeniu powracających z wojny bohaterów był wówczas codziennością. Niezachwiana pewność siebie i wyrazista osobowość Katharine Hepburn uczyniły z niej pierwszą damę nowego stylu.”

1950 – krągłości

„Im więcej, tym lepiej – pojawiają się tabletki pobudzające apetyt. Matylin Monroe i Elizabeth Taylor stały się ówczesnymi symbolami seksu.”

Elizabeth Taylor

1960 – drobne kobiety

„Swingujące lata 60-te kojarzone są przede wszystkim z pojawieniem się skąpych spódniczek i powrotem do drobnej sylwetki. Ten typ urody spopularyzowały przede wszystkim supermodelki Twiggy i Jean Shrimpton.”

Twiggy

1970 – pin-up

„Szersze ramiona i węższe biodra. Lata 70-te to także era dancing queen – reprezentowała ją między innymi Farrah Fawcett.”

Farrah Fawcett

1980 – supermodelki

„Wysokie, atletyczne, długonogie – lata 80-te dedykowane były supermodelkom. Styl wykreowany przez gwiazdy Elle MacPherson i Lindę Evangelistę.”

Elle MacPherson

1990 – podrzutek

„Era grunge zapoczątkowała modę na wychudzone modelki androgenicznej urody. Najsłynniejszymi przedstawicielkami ówczesnego stylu są Kate Moss i Jodie Kidd – tak zwane ‘heroin chics’.”

Kate Moss

2000 – opalenizna

„Widoczne mięśnie brzucha i natryskowa opalenizna zdominowały świat niepokornych gwiazd. W tej kategorii szczególnie wyróżniły się Christina Aguilera i Britney Spears.”

Christina Aguilera

2010 – smakowite krągłości

„Instagram, Twitter i Facebook zastąpiły rolę paparazzich. Gwiazdy o dużych pupach i bujnych krągłościach w stylu Kim Kardashian i Nicky Minay stały się wyznacznikiem nowego stylu.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu