Tata robi zdjęcia sobie i swojej córce siedząc na kanapie od 2007 roku i wygląda coraz lepiej na każdym z nich!

Jak dobre wino, niektórzy ludzie stają się lepsi z wiekiem. Częściowo ma to związek z genetyką, ale duża część zależy od twojego stylu życia. Doskonałym przykładem na to, by z czasem wyglądać coraz lepiej, jest dr Alec Couros, profesor technologii edukacyjnej i mediów na University of Regina w Kanadzie.

Od 2007 r. fotografuje siebie i swoją córkę siedzącą na kanapie razem z laptopami i chociaż jego córka dorosła, jej transformacja nie była jedyną która robi wrażenie. Nietrudno byłoby wyobrazić sobie, że z upływem lat dr Couros będzie wyglądał lepiej. Nie tylko się nie starzeje, w rzeczywistości w wieku 48 lat wygląda na znacznie młodszego, bardziej energicznego, pełniejszego życia i przystojniejszego niż wcześniej.

W ekskluzywnym i dogłębnym wywiadzie dr Couros opowiedział o tym, jak zmienił swoje życie, a także o fundamentach zdrowych relacji między rodzicami i dziećmi. Profesor, który specjalizuje się w sieciach i mediach społecznościowych na Uniwersytecie w Reginie, ma bardzo dużą rodzinę. Wyjawił, że ma czworo dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Według dr. Courosa jego dzieci są już „zanurzone w społeczeństwie pełnym technologii, która różni się znacznie od tej, w której wychowało się wielu z nas.”

„Tam, gdzie role rodziców i badaczy nakładają się na siebie, poświęciłem mniej więcej ostatnią dekadę na znalezienie sposobów, aby pokazać, w jaki sposób można wykorzystać technologię jako pozytywną siłę w naszym świecie.” – powiedział dr Alec. „Prosta seria zdjęć, takich jak ta, którą udostępniłem, ma rezonans z ludźmi na wielu poziomach, niezależnie od tego, czy chodzi o upływ czasu, czy zmieniające się relacje z naszymi dziećmi, są to ważne tematy, które pozwolą nam zatrzymać się w naszym intensywnym życiu. Czasami potrzebujemy tylko monitu, który pozwala nam łączyć się i zastanawiać nad innymi w naszym zbiorowym ludzkim doświadczeniu.”

„Reakcja na ten post z Reddit była oczywiście większa i szersza niż się spodziewałem. Cieszę się, że głównie pozytywnie została podjęta wiadomość. Jestem wielkim fanem społeczności Reddit i nie zawiodłem się.” – powiedział profesor. Jego post otrzymał ponad 15 400 głosów pozytywnych na Reddit w ciągu 24 godzin.

Dr Couros wyjaśnił, co zmieniło się między 2007 a 2019 rokiem, że tak bardzo zmieniając jego wygląd. Zmiany mają wiele wspólnego z większą ilością ćwiczeń, prawidłowym odżywianiem i minimalizacją stresu. „Na późniejszych zdjęciach przypisuję część tego postrzegania lepszym kątom i pozie.” – żartuje profesor. „Ale dokonałem również pewnych zmian w moim stylu życia. Chodzę na siłownię 4-7 razy w tygodniu (w zależności od tego, jak bardzo jestem zajęty) i jem znacznie lepiej niż kiedyś: o wiele mniej węglowodanów i więcej zdrowych tłuszczów i białka. I naprawdę staram się zmniejszyć poziom stresu. Kiedy jesteśmy zestresowani, łatwo jest się objadać, co z pewnością stanowiło dla mnie ciągły problem. Moje dzieci mnie potrzebują i ja ich potrzebuję. Muszę być przy nich tak długo, jak to tylko możliwe.” – dodał ojciec czwórki dzieci. „Chociaż czasami czuję się winny, gdy muszę wyjść na siłownię na kilka godzin, wiem, że potencjalnie wydłużam lata pod koniec mojego życia, w których lepiej będę czerpał przyjemność z ich dorastania w dorosłych wersjach na niesamowite osoby, którymi już się okazały.”

Niektóre osoby mają trudności z tworzeniem ciepłych, zdrowych relacji z dziećmi lub rodzicami. Na szczęście dla nas wszystkich, dr Couros miał porady dotyczące rodzicielstwa, które chciał podzielić się z czytelnikami. Według niego połączenie jest fundamentem. „W ramach mojej pracy mam szczęście rozmawiać z grupami rodziców na całym świecie, aby omówić tajniki wychowywania rodziców w erze cyfrowej. Połączenie to termin, którego używam w kółko. Połączenie może polegać na zabawie z naszymi dziećmi, śmianiu się z nimi lub spędzaniu czasu nad dobrym posiłkiem.”

Profesor kontynuował: „Możesz się z nimi łączyć, pomagając im w odrabianiu lekcji. Możesz łączyć się z nimi online za pośrednictwem dowolnej aplikacji, z której korzystają. Możesz się z nimi łączyć, publikując zdjęcie tak, jak właśnie ja to zrobiłem. Możesz się z nimi kontaktować w czasach, gdy czują się smutni, źli lub rozczarowani.”

Instagram: @courosa

2007

2014

2019

Oto jak zmieniała się rodzina Dr. Courosa przez ten cały czas:

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu