Te niesamowite rzeźby w drewnie wyglądają jakby wewnątrz miały uwięzionych ludzi!

Tajwański artysta Tung Ming-Chin bawi się tematami wewnętrznych emocji i podświadomości poprzez swoje mistrzowskie projekty stolarskie. W swoich pracach artysta przedstawia przedmioty z których postacie próbują się uwolnić, uwięzione przez drewno, w które je wyryło, aby zamanifestować ideę więzienia psychologicznego.

Artysta stworzył imponującą kolekcję psychologicznie tematycznych prac. W 2013 roku stworzył „Oddech”, który jest metaforą „przekształcenia przestrzeni fizycznej w wewnętrzną przestrzeń psychologiczną, na którą oddziałuje wzrok”. Umieszczone w pudełkach, drewniane garby wystają na górze, podczas gdy poniżej, pojedyncza kończyna wyskakuje pozwalając tajemnicę dla widza, aby znalazł własną interpretację.

Ming-Chin wykorzystuje jadeitowe formy, które symbolizują ziemię i niebo w starożytnej chińskiej kulturze. „Praca jest prezentowana w formie pryzmatycznej; wygląd obiektu pokazuje upływ czasu.” – pisze. „Dno filaru określa starożytny jadeit cong, a plastikowa butelka znajduje się na szczycie. Ukryta część w środku oznacza rozwój i wyobraźnię kwadratu i rundy w czasie w przeszłości. Na korpusie filaru znajdują się głównie przybory kuchenne, a z naczyń widać zmianę czasów i styl życia ludzi. Czas mija, a ludzie się zmieniają, ale pewna prawda i estetyka będą trwać wiecznie.”

Tung urodził się w Changhua na Tajwanie i otrzymał zarówno BFA, jak i MSZ z Taipei National University of the Arts.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu