Te zmiennokształtne donice potrafią rosnąć wraz z zasadzoną w środku rośliną.

Growth to innowacyjna donica, której design inspirowany jest japońską sztuką orgiami. Posiada niezwykłą właściwość wzrostu wraz z zasadzoną w niej rośliną. Pozwala to na pomieszczenie większej ilości gleby i szersze rozrośnięcie się korzeni. Autorem tego niezwykłego konceptu jest Studio Ayasan, którego twórcy pragną doprowadzić swój zamysł do perfekcji.
„W naturze wszystko ewoluuje, adaptuje się, rośnie, rozkwita, degraduje się, umiera, zostaje zaabsorbowane lub ponownie wykorzystane.” – twierdzą designerzy Bike i Begum Ayaskan – „Współczesne podejście do tworzenia jest odwrotne. Tutaj wszystko zachodzi etapami: obiekty są produkowane, używane i wyrzucane. Growth , dzięki precyzyjnie wyliczonej strukturze, imituje naturalną umiejętność do wzrostu i transformacji poprzez rozwój, przenosząc te cechy na wytworzony ludzkimi rękami przedmiot.”.

„Oboje fascynujemy się naturą. Pragniemy podzielić się swoim spojrzeniem na zależności pomiędzy obiektem i jego mieszkańcem – w tym przypadku między donicą i jej rośliną.”

„Jesteśmy zainteresowani ich wzajemną interakcją. Tym projektem chcieliśmy udowodnić, że nawet bardzo prosty przedmiot może zostać ulepszony przez zrozumienie cyklu życia i zachowania jego geometrycznej struktury.”

„Donice wykonane są ze sprężystego polipropylenu. Siatka stworzona jest z tego samego materiału dołączonego do bazy, pozwalając wodzie na swobodny odpływ.”

„Zanim wpadniemy na docelową formę, eksperymentujemy z wieloma wzorami orgiami. Wybór wiąże się także z wykonaniem obliczeń, które dadzą nam pewność, że właśnie taki kształt chcemy uzyskać.”

„Jesteśmy obecnie na etapie dopracowywania szczegółów produkcji. Planujemy wypuścić pierwsze modele w ciągu kilku miesięcy, a także wprowadzić kilka nowych kolorów.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu