Ten artysta używa Photoshopa do tworzenia surrealistycznych gigantycznych krajobrazów kotów!

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie edycję zdjęć bez Photoshopa, ponieważ przydaje się nie tylko do użytku profesjonalnego, ale także osobistego. Ludzie używają go do wielu rzeczy, od tworzenia projektów – po ulepszanie wyglądu na perfekcyjnych zdjęciach na Instagramie. Prawdopodobnie większość z nas zgodzi się również, że to oprogramowanie jest potężnym narzędziem, które pomaga ludziom uwolnić swoją kreatywność i tworzyć magiczne obrazy rzeczywistości rozszerzonej, które byłyby niemożliwe przy użyciu samej fotografii. A jeśli chodzi o tworzenie magicznych, nieziemskich obrazów, jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą nam na myśl, jest manipulacja zdjęciami.

Więc jaki jest lepszy sposób na wykorzystanie tej zaawansowanej technologii, jeśli nie wprowadzanie ulubionych zmian dla kotów? Właśnie to zrobił amerykański artysta Matt McCarthy, łącząc to, co najlepsze z dwóch światów – surrealistyczne obrazy gigantycznych kotów, które ukradły internet.

„Pomysł przyszedł mi do głowy, kiedy obserwowałem własne koty, gdy bawiły się robakiem, który wszedł do naszego domu.” – powiedział artysta. „Zastanawiałem się, jak zareagowałyby, gdyby moja żona i ja bylibyśmy tak mali. Są tak słodkie i milutkie, że zapominamy, że są drapieżnikami. Uważam też, że ich osobowości są dobrymi substytutami osobowości ludzkich, dlatego często używam ich do wyrażenia niektórych moich własnych emocji: niepokoju, małostkowości, uporu. Dążę do niesamowitego surrealizmu. Chcę robić zdjęcia, które będą bardzo znajome dla widza, ale są nieco nieostre.”

Instagram: @mrmattmccarthy

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu