Ten chłopak zdecydował się udostępnić zdjęcia swojego ciała po zrzuceniu 118 kg.

27-letni John Burton jest doktorem astronomii z Manchesteru, któremu udało się zrzucić prawie 120 kg w 3 lata. Zdecydował podzielić się ze światem swoją metamorfozą za pomocą serwisu Reddit.

„To tylko odpowiednia dieta i ćwiczenia, nic więcej. Upewniałem się, że jem zdrowo, traciłem na wadze powoli, ciesząc się z każdego postępu.” Efekt uboczny przy tak dużej redukcji był jednak nieunikniony.

Burton wiedział, że nadmiar skóry może stanowić problem, jednak uznał to za znacznie mniejsze zmartwienie niż zagrażająca życiu otyłość.

„Ludzie, którzy obejrzeli moje zdjęcia, nieustannie dziękują mi za pomoc. Dzięki temu jestem przekonany, że warto było podzielić się ze światem moją zmianą, nie ukrywając jej negatywnych konsekwencji.”

Burton mógłby poddać się zabiegowi usunięcia nadmiaru skóry, nie jest jednak pewien, czy tego chce. Czuje, że koszt operacji może nie być wart końcowego efektu. Cieszy się tym, co zdołał osiągnąć i zdaje sobie sprawę z faktu, że stał się inspiracją dla wielu osób walczących z nadwagą.

„Próbuję cieszyć się sobą takim, jakim jestem. Nie ma się czego wstydzić, to coś w rodzaju blizn wojennych.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu