Transpłciowy mężczyzna dzieli się swoją historią, gdy dowiedział się, że jest w ciąży!

W czerwcu 2023 roku ukazało się cyfrowe wydanie Glamour UK, na okładce którego pojawił się Logan Brown, transpłciowy aktywista i autor. Logan mówił o swoim wychowaniu i drodze do odkrycia, kim naprawdę był. Oczywiście sytuacją, która przyniosła mu sławę, był moment, w którym dowiedział się, że jest w ciąży i ogłosił to na swoim koncie na TikToku. Po przejściu przez burzę emocji, on i jego partner pogodzili się z tym i nie mogli się doczekać spotkania z dzieckiem.

Logan bardzo cierpiał z powodu dysforii płciowej.

Logan mówi, że kiedy był młodszy, próbował ukryć swoje ciało, nosząc chłopięce ubrania tylko po to, by uniknąć wstydu. „Naprawdę trudno było przez to przechodzić przez cały czas i nie rozmawiać o tym z nikim. Nie było żadnych informacji, z którymi mógłbym się utożsamiać. Nie zdawałem sobie sprawy, że bycie trans jest tym, kim jestem. Dorastając miałem naprawdę kiepski stan psychiczny. Ciągle byłem na terapii. Kiedy miałem 13 lat, ujawniłem się jako lesbijka — i wydaje mi się, że było to bardziej związane z tym, jak się ubierałem. Ponieważ ubierałem się jak chłopczyca, ludzie mówili mi, że jestem lesbijką.”

Wyjaśnia, że płeć i seksualność to dwie zupełnie różne rzeczy i z biegiem lat doszedł do tego wniosku. Przed tranzycją był w kilku związkach z kobietami, dopóki nie zdecydował się skupić na sobie.

Jego partnerem jest niebinarna drag queen z Londynu.

Bailey Mills jest partnerem Logana i poznali się po raz pierwszy jakieś dwa lata temu. „Natknąłem się na kilka ich filmów i pomyślałem: kto to jest? Czułem, że mogę się z nimi utożsamić, będąc cały czas odmieńcem. A potem zobaczyłem ich bardziej bezbronny film i wtedy pomyślałem: są trochę mną. Dosłownie po prostu wyciągnąłem do nich rękę i powiedziałem: jesteś naprawdę słodki, a potem poszliśmy na randkę. To nie była zwykła randka, był po prostu chaos. Mam na ich punkcie obsesję.” – opowiada Logan.

A potem pojawiła się ciąża.

Pewnego ranka Logan obudził się i poczuł się dziwnie, więc postanowił zrobić test ciążowy. Przestał na jakiś czas brać testosteron z powodu problemów zdrowotnych i ku jego zaskoczeniu test wyszedł pozytywnie. Początkowo był przerażony i czuł, że cała jego męskość została wymazana. Obudził swojego partnera i powiedział mu o ciąży.

„W końcu powiedziałem im, że jestem w ciąży i miałem chwilę, myślenia, że wszystko jest w porządku, a potem zacząłem myśleć o mojej karierze. Oboje powtarzaliśmy w kółko: „o mój Boże”. I po prostu nie rozmawialiśmy przez dwie godziny. Potem trochę pogawędziliśmy, ale reakcja była mieszana dla nas obojga. W pewnym sensie wydawało mi się, że wszystko spoczywa na mnie, ponieważ to moje ciało. Czułem własność.”

Pobyt w szpitalu był dla niego bardzo trudnym przeżyciem.

„Moje wizyty były pozytywne na początkowym etapie, w mniejszych klinikach i cały czas miałem tę samą położną, co było bardzo ważne. Ale niedawno przeprowadziliśmy się i musiałem zmienić szpital – a to był znacznie większy szpital i nie miałem z nim najlepszych doświadczeń. Zostałem źle oceniony przez personel, mylili moją płeć i nikt tak naprawdę nie spytał mnie czy wszystko jest w porządku.”

Logan uważa, że personel szpitala powinien przejść szkolenie LGBTQ+, aby wiedział, jak rozmawiać z ludźmi. Więcej przypadków takich jak jego istniało i nadal pojawia się każdego dnia, więc według niego osoby pracujące w branży medycznej powinny być ich świadome. „Jestem transpłciowym mężczyzną w ciąży i istnieję. Bez względu na to, co ktoś mówi, jestem żywym dowodem”.

Urodził córeczkę.

Wody Logana pozostały w nim przez ponad 24 godziny i zostały indukowane przez 3 dni z powodu pewnych komplikacji związanych ze wzrostem dziecka. „Kiedy w końcu zacząłem rodzić, było wspaniale, ponieważ naprawdę dostosowali się do naszych potrzeb. Przyciemnili światła dla mnie i Baileya z powodu naszego ADHD i autyzmu. Mieliśmy własną listę odtwarzania, a następnie przeszedłem przez każdą procedurę, jaką możesz sobie wyobrazić.”

Kontynuuje: „Jednakże oboje zaraziliśmy się infekcją, przez co byliśmy w szpitalu przez tydzień. Czułem się więc trochę odłączony, a Bails początkowo musiał się nią opiekować. Ale było super, bo mieliśmy wsparcie położnych w szpitalu i wszystkiego, czego mieliśmy się nauczyć, nauczyliśmy się w szpitalu.”

To nie pierwszy raz, kiedy osoba transpłciowa rodzi dziecko, ponieważ inne pary doświadczyły tej samej radości. A wraz z radością zwykle otrzymują dużo nienawiści, coś, co miłość innych może im pomóc przezwyciężyć.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu