Ujawniono prawdziwy powód, dla którego cesarzowa Japonii nosiła maskę w towarzystwie królowej Camilli!

Cesarzowa Japonii Masako podczas swojej wizyty w Wielkiej Brytanii z cesarzem Naruhito założyła zaskakujący dodatek. Kiedy zostali powitani, przed podróżą do Pałacu Buckingham założyła maskę pasującą do jej białego stroju. Ale chodziło o coś więcej niż tylko modę.

Masako (60 l.) uśmiechała się bez maski, gdy dzień oficjalnie się rozpoczął.

25 czerwca podczas przejażdżki bryczką po uroczystym powitaniu cesarzowa Masako założyła maskę. Kiedy weszli do pałacu Buckingham na lunch i obejrzeli niektóre przedmioty z kolekcji królewskiej, zdjęła ją.

Powód maski? Według reporterki królewskiej Rebecci English z „Daily Mail” cesarzowa Masako ma alergię na konie. Książę Louis, lat 6, również miał zabawny moment z końmi. Podczas przejażdżki powozem w Trooping the Color w czerwcu 2023 roku przez chwilę zatykał nos, prawdopodobnie ze względu na zapach koni.

41-letni książę Walii sam podjął się tej kluczowej roli, podkreślając swoją pozycję następcy tronu, do czego dołączyła do niego jego żona, Kate Middleton. Kate, księżna Walii, podczas leczenia raka nadal pozostaje poza centrum uwagi. Choć 15 czerwca po raz pierwszy od prawie sześciu miesięcy pojawiła się publicznie w Trooping the Colour, nie oznaczało to, że wróciła do pracy.

„Robi to, co jest dla niej dobre i wraca do zdrowia prywatnie w domu. Radzi sobie z tym najlepiej, jak potrafi.” – mówi źródło bliskie rodzinie królewskiej.

Następnie książę William towarzyszył cesarzowi i cesarzowej Japonii na Paradzie Gwardii Konnej, gdzie podczas uroczystego powitania powitali 75-letniego króla Charlesa i 76-letnią królową Camillę. Odbyły się prezentacje, którym towarzyszył salut królewski i odegranie japońskiego hymnu narodowego.

Król Charles i cesarz Naruhito (64 l.) przeprowadzili inspekcję Gwardii Honorowej utworzonej przez 1. Batalion Gwardii Walijskiej, w której książę William pełni funkcję honorowego pułkownika. Następnie wyruszyli w przejażdżkę powozem wzdłuż The Mall w Londynie, ozdobionego flagami Japonii i Union Jack, udając się do Pałacu Buckingham.

Wizyty państwowe są kluczowymi obowiązkami dyplomatycznymi brytyjskiej rodziny królewskiej i mają kluczowe znaczenie dla wzmocnienia stosunków z narodami na całym świecie. Zbliżającą się wizytę z Japonii ogłoszono pod koniec kwietnia, z okazji powrotu króla Charlesa do obowiązków publicznych w związku z trwającym leczeniem.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu