W wieku 76 lat Diane von Furstenberg czuje się młodo i nadal utrzymuje ciało godne „selfie”!

Niemal każda kobieta, przynajmniej raz w życiu przymierzała sukienkę kopertową, która była zaprojektowana przez Diane von Furstenberg. Legendarna projektantka pomogła ukształtować styl współczesnej kobiety, a w wieku 76 lat osiągnęła szczyt kobiecej energii. Niektóre z jej metod na zachowanie młodości mogą cię zaskoczyć, ale z tego, co wiemy, są bardzo skuteczne.

Chodzi jej o akceptację swoich niedoskonałości.

Po dziesięcioleciach pracy w branży modowej i zobaczeniu jednych z najpiękniejszych kobiet na świecie, Diane nie straciła pewności siebie. Wyjaśnia to, stwierdzając, że tak naprawdę nikt nie jest doskonały i jesteśmy sobie winni, aby być autentycznymi sobą.

Według niej: „Jesteś właścicielem swojej wrażliwości – staje się ona twoją siłą. Tak naprawdę chodzi o to, by być odpowiedzialnym za siebie i zobowiązać się do bycia najlepszym, jakim się tylko da.”

Na pierwszym miejscu stawia odżywianie.

Furstenberg wie, że nie możesz wyglądać tak jak ona w jej wieku, nie zwracając szczególnej uwagi na to, co jesz. Mocno wierzy, że odżywianie ma wpływ na wszystko w naszym ciele: „Jesteś tym, co jesz… Jedz owoce rano, jedz dużo warzyw, unikaj pszenicy, unikaj cukru. To nie znaczy, że musisz być doskonały, ale po prostu cieszyć się zdrowiem.”

Znajduje siłę w robieniu selfie.

Jednym z osobliwych sposobów, dzięki którym Diane czuje się młodo i dobrze ze sobą, jest spędzanie czasu przed lustrem i robienie selfie. Powiedziała: „Mam tendencję do myślenia, że przynajmniej w moim przypadku, kiedy patrzę na siebie w lustrze, odnajduję w nim swoją siłę.”

Kiedyś opublikowała selfie w kostiumie kąpielowym z podpisem: „Selfie w wieku 75 lat? Dwie godziny pływania dziennie pomagają!” Najwyraźniej utrzymuje swoje ciało w dobrej formie.

Diane lubi trening o niskiej intensywności.

A mówiąc o utrzymaniu formy, słynna projektantka zdaje sobie sprawę, że jej wiek może być ograniczający, więc trzyma się lekkich treningów, ale zawsze dba o to, by jej ciało było w ruchu. Jej ulubione zajęcia to medytacja przed rozpoczęciem dnia, joga i codzienne długie spacery.

Naprawdę jest w kwiecie wieku.

W niedawnym wywiadzie Diane otworzyła się na temat starzenia. Powiedziała, że chociaż ma 76 lat „naprawdę powinna mieć 300”, ze względu na wszystkie swoje życiowe doświadczenia: „W tym życiu, w tym krótkim życiu, mimo że mam 76 lat, nazbierałam tyle, że na pewno nie mogłabym poczuć się młodziej”. Uważamy, że to bardzo dobry sposób patrzenia na starzenie się.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu