Wygrała walkę z łysieniem plackowatym – dziś radzi nam, jak dbać o swoje włosy.

Anastasiya Sidorova, znana dziś także jako rosyjska Roszpunka, to specjalistka w dziedzinie trychologii, czyli wiedzy o zdrowiu włosów i skóry głowy. Dzielna dziewczyna, która wygrała niegdyś walkę z łysieniem plackowatym, potrzebowała wielu lat, by spełnić w końcu marzenie o wyglądzie Roszpunki. Teraz, gdy udało jej się to osiągnąć, dzieli się swoim doświadczeniem z internautkami z całego świata, pomagając im każdego dnia dbać o zdrowie swoich włosów. Anastasiya nie musi przekonywać nas do swojej racji. Wystarczy spojrzeć na jej zjawiskowe zdjęcia – większość z nas może jedynie pomarzyć o takiej długości!

W jaki sposób sprzyjać na co dzień zdrowiu swoich włosów? Rosyjska Roszpunka radzi postępować zgodnie z poniższymi zasadami:
1. Pamiętaj o zrównoważonym odżywianiu i porzuć rygorystyczne diety.
2. Unikaj stresu.
3. Używaj produktów odpowiednich dla swojego typu włosów.
4. Stosuj maski odżywcze przynajmniej 2 razy w tygodniu.
5. Używaj olejków do włosów, np. z awokado.
6. Przycinaj rozdwojone końcówki.
7. Regularnie myj włosy i naucz się odpowiednio je suszyć – powinny najpierw wyschnąć samoczynnie przynajmniej w 60%, następnie należy je rozczesać.
8. Jeżeli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów (więcej niż 100 dziennie), powinnaś zaczerpnąć fachowej porady u specjalisty.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu