YouTuber Mr Beast zbudował 100 studni wody pitnej w Afryce!

Niedawny film słynnego YouTubera MrBeast stał się popularny po tym, jak udał się on do Kenii i innych części Afryki w celu zbudowania 100 studni wody pitnej. Kosztujący ponad tysiące dolarów ogromny projekt zapewni ponad pół milionowi ludzi dostęp do czystej wody pitnej.

YouTuber zbudował 100 studni wody pitnej w całej Afryce.

MrBeast, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jimmy Donaldson, jest najbardziej znany z tego, że wydaje miliony na pomaganie ludziom w swoich filmach na YouTube. Jego najnowszy film zatytułowany „I built 100 wells in Africa” stał się viralem i zgromadził ponad 72 miliony wyświetleń. YouTuber podjął się w tym filmie ogromnego projektu, udając się do różnych krajów Afryki i budując tam studnie z wodą pitną.

W filmie MrBeast mówi: „To dziwne, że YouTuber musi to wszystko robić, ale ktoś musi i jeśli nikt inny tego nie zrobi, zrobimy to my”. Ogromny projekt YouTubera obejmował wiercenie 52 odwiertów w Kenii za pomocą gigantycznego wiertła w celu dotarcia do warstwy wodonośnej. Ulepszyli tam także infrastrukturę szkolną i zbudowali bezpieczne mosty między miastami.

Inicjatywa odmieni życie ponad 500 000 osób.

MrBeast realizował także podobne projekty w Zimbabwe, Ugandzie, Somalii i Kamerunie. Ogółem około 500 000 osób skorzysta z dostępu do bezpiecznej wody pitnej. „Wiele osób uważa, że aby wywrzeć tak znaczący wpływ, potrzebne są zasoby i fundusze od potężnego rządu, ale to nieprawda. Rozwiązanie tego dużego problemu jest możliwe.” – stwierdził MrBeast.

Film pokazuje krzepiące reakcje społeczności czerpiących korzyści z działań MrBeasta, które dziękują mu i świętują. Projekt jest częścią większej inicjatywy YouTubera znanej jako „MrBeast Philanthropy”, której celem jest pomoc innym społecznościom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji na całym świecie poprzez pieniądze zebrane za pośrednictwem fanów i filmów na YouTube.

To nie pierwszy raz, kiedy Mr Beast nakręcił film na YouTube, pomagając setkom ludzi: zapłacił za operacje 1000 niewidomych, aby pomóc im znów widzieć.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu