Z pomocą sztucznej inteligencji, dowiedzieliśmy się, jak te 21 postaci historycznych wyglądałoby w czasach współczesnych!

Ze względu na podwyższony status celebrytów często zapominamy, że są to normalni ludzie, tak jak wszyscy inni. Ale przepych nas oszałamia i zapominamy o tym choćby na chwilę. To samo dotyczy znanych postaci historycznych, a nawet w większym stopniu: możemy je oglądać tylko przez dzieła (zwykle) wielkich artystów, a ta odrobina artystycznego geniuszu zawsze sprawia, że ​​te osobowości wyglądają jak półbogowie z dawno minionej epoki heroicznej. Ale podobnie jak w przypadku celebrytów, istnieje powód, by wierzyć, że byli normalnymi, zwykłymi ludźmi, pomimo ich wielkich osiągnięć i opowieści o nich.

Dlatego grafik Hidrėlėy chciał jeszcze raz przyjrzeć się tym historycznym postaciom i spróbować wyobrazić sobie je takich, jakby żyli w czasach nowożytnych. Jedną z zalet współczesności jest to, że moda każdego nie mówi tyle o ich statusie społecznym, co kiedyś i sprawia, że ​​wyglądają na równych nam.

Instagram: @hidreley

1. Vincent Van Gogh

2. Aleksander Macedoński

3. Anna z Kleve

4. Napoleon Bonaparte

5. Henryk VIII Tudor

6. Wolfgang Amadeus Mozart

Reklama

7. Gajusz Juliusz Cezar

8. Marek Aureliusz

9. Sandro Botticelli

10. George Washington

11. William Shakespeare

12. Mona Lisa

13. Rembrandt

14. Nefertiti

15. Maria Antonina Austriaczka

16. Oktawian August

17. Katarzyna II Wielka

18. Elżbieta I Tudor

19. Kaligula

20. Maria I Tudor

21. „Zbawiciel świata” Leonardo Da Vinci

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu