Zamrożone jezioro Michigan rozpada się na miliony kawałków, tworząc surrealistyczny krajobraz!

Wir polarny zamroził jezioro Michigan na większość zimy. Na przykład, w Chicago, Illinois, temperatury osiągnęły -30°C podczas szczytu chłodu, powodując powstawanie półek lodowych na jeziorze – wzgórza powstałe z fal rozbijających się o istniejące stosy lodu. Ale wszystko w końcu się kończy. Wiosna przyniosła cieplejszą pogodę w okolicy, niszcząc lód i przekształcając region w magiczną krainę czarów.

Poruszająca się woda pod lodem spycha warstwy na powierzchnię, rozbijając je na hipnotyzujące wzory, widoczne wzdłuż molo South Haven. Ale o ile ludzie chcą uchwycić to piękne zjawisko na zdjęciach, US Coast Guard ostrzega, że ​​lód powinien być oglądany tylko z daleka, ponieważ niebezpiecznie jest stać lub chodzić po niestabilnej powierzchni. „Żaden lód nie jest bezpiecznym lodem, zwłaszcza o tej porze roku.” – powiedział MLive w US Coast Guard BMC Grant Heffner. „Lód z pewnością się rozpada.”

Jezioro Michigan jest jednym z pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej i jedynym położonym w całości w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe cztery Wielkie Jeziora są wspólne dla USA i Kanady. Jest drugim pod względem wielkości pod względem wielkości (4900 km³) i trzecim pod względem powierzchni (58 030 km²), po jeziorze Superior i Lake Huron.

Reklama

Wyślij znajomemu